Кафе муабет

ОВА Е ПОРАНЕШНОТО МОМЧЕ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП: Со него била во врска додека била во Словенија- многумина се разочараа од неговиот изглед!

Во медиумите исплива фотографија од поранешното момче на Меланија

Веќе 14 години преубавата Меланија Трамп, која важи за прва дама со префинет вкус, која речиси секогаш има моден погодок, е во брак со Доналд Трамп.

 

Таа е поранешна манекенка и една од најинтригантните први дами на Америка

Тие за јавноста станаа интересни во моментот кога се преселија во Белата Куќа, односно кога Доналд Трамп стана претседател. Јавноста постојано се интересираше за нивниот приватен живот, па новинарите се потрудија да откријат нешто и во врска со преубавата Меланија со која Трамп се запозна во 1998 година додека се уште беше во брак со Марла Мејплс.

 

Поранешната словенечка манекенка на Модната недела во 1998 година успеа да го освои срцето на Трамп и одтогаш тие се уште се заедно а го имаат и синот Барон.

 

Имено во јавноста во меѓувреме се појавија и фотографии од поранешните момчиња на Меланија, а еден од нив е Јуре Зорчиќ, за кој многумина велат дека очекувале да биде убав како Џејмс Дин, но кога ја виделе фотографијата се разочарале.

 

Меланија била во врска со Јуре уште кога била живеела во Словенија, а во една прилика тој за телевизијата АБЦ дури и открил како ја запознал Меланија. Тоа било еден жежок летен ден во 1991 година кога ја здогледал возејќи мотор.

– Градот беше празен и блокиран, јас возев мотор и на улица забележав девојче и се прашував: која е таа навистина ми се допадна и ја следев – рече Зорчиќ.

Наводно тие биле во врска повеќе години, се додека таа не решила да се пресели.

Меланија и Трамп го имаат синот Барон

Баронот Вилијам Трамп е можеби најмалку познатото дете од петте деца на американскиот претседател Доналд Трамп.

 

Роден е на 20 март 2006 година, што значи дека претседателот на Соединетите држави имал околу 60 години кога се роди малиот Барон.

 

Барон е многу висок за неговата возраст. На 14-годишна возраст тој е веќе беше повисок од неговиот татко Доналд Трамп, висок 190 см. Меланија во неколку наврати рече дека нејзиниот син обожава спорт, па неговата кошаркарска кариера изгледа е успешна.

 

Меланија Трамп секогаш се грижела сама за својот син, па затоа не бил оставен на дадилките. Таа го научи да зборува словенечки течно, за да може да комуницира со бабите и дедовците по мајка. Учи во престижното училиште Свети Андреј и се шпекулира дека зборува и руски јазик.

Линијата ја одржува само со здрава исхрана

 

Меланија неможе да се види често како зборува за себе, но во неколку ретки прилики кога го направила тоа таа ја открива и тајната на нејзиниот изглед.

Иако има 47 години таа секогаш изгледа беспрекорно, а тоа се должи на дисциплинирана исхрана. Меланија секој ден го започнува со иста храна.

 

 

И покрај тоа што е поприлично зафатена, Меланија секогаш одвојува доволно време за појадок кој мора да биде здрав. Пред неколку години таа за магазинот GQ откри дека денот обично го започнува со овесна каша која е позната по високо количество влакна и смути сок направен од неколку состојки кои се полни со витамини.

Секој ден јаде одреден број овошје

Се прашувате како Словенката ја одржува својата линија витка, а кожата сјајна? Па таа во нејзината храна секојдневно внесува овошје кое е богато со антиоксиданси. Во едно интервју откри дека нејзина цел е секој ден да изеде најмалку седум овошки.

Не им верува на лошите диети, туку на здравата исхрана.

Во продолжение погледнете неколку модни изданија на Меланија Трамп…

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close