Кафе муабет

Ова е поранешната сопруга на Сулејман Величевствениот која актерот ја остави поради убавата Шехерезад додека беше бремена (ФОТО)

Халит и Бергузар се еден од омилените турски парови...

Халит Ергенч кој се прослави со улогата на Сулејман Величествениот во истоимената серија ужива во хармоничен брак со неговата сопруга Бергузар Корел.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Иако медиумите многу пати ги разведуваа и се шпекулирапе дека има несогласувања меѓу нив, сепак славниот актерски пар ги негираше сите гласини пред две години кога Халит и неговата 12 години помлада сопруга Бергузар Корел го добија третото дете, ќерката на која и го дадоа името Лејла.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Двојката веќе го имаше синот Али, кој се роди во 2010 година, и синот Хан, кој се роди во 2020 година.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Тие се запознаа на снимањето на популарната турска серија „Илјада и една ноќ“, а се венчаа во 2009 година.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Јавноста со интерес ја следеше нивната бурна љубовна приказна.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Имено, во времето кога се заљубиле за време на снимањето на серијата, Халит бил во брак со актерката Гизем Сојсалди, која била 14 години помлада.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Халит и Бергузар не можеа да одолеат на емоциите,  не можеа да ја негираат љубовта особено кога во 2008 година мораа да отпатуваат во Париз поради работа.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Бергузар набрзо го напуштила своето момче, а Халит побарал развод од Гизем, која во тоа време била бремена, па решила да або.ртира.

фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди

Актерот на поранешната сопруга и дал паричен надомест од 250.000 лири за време на случајот за развод за што побрзо да заврши се.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

По тешкиот период низ кој минуваше Гизем денес успеа да го преброди разводот и изгледа поубаво од било кога.

фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди

Во продолжение погледнете како изгледа сега поранешната на Халит која ја остави поради Бергузар.

фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди
фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди
фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди
фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди
фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди
фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди
фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди
фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди
фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди
фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди
фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди
фото Инстаграм/ Гизем Сојсалди

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close