Кафе муабет

Ова е поранешната девојка на Иван- кога раскина со Јелена беше со оваа згодна балерина!

Нивната врска траеше кратко...

Денес важат за еден од најхармоничните парови, но Јелена Томашевиќ и нејзиниот сегашен сопруг актерот Иван се забавуваа смао година ипол а потоа решија да ја прекинат врската.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Токму тогаш беше напишана баладата чии стихови гласеа “Da mi je da mi se vrati moj dragi”, но пејачката тогаш одби да ја отпее песната поради ситуацијата во која се наоѓала.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Сепак, две години подоцна, кога таа и Иван се смириле, на предлог на нејзиниот сегашен сопруг, Јелена сепак реши да ја отпее песната која што опишуваа тежок период во нивните животи.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Во тој период кога не беше со Јелена, Иван започна романса со младата балерина Лидија Новаковиќ. Нив ги спои мјузиклот „Циганите летаат кон небото“ во кој Иван го толкуваше главниот лик, а Лидија беше дел од балетскиот сет.

фото инстаграм/Лидија Новаковиќ
фото инстаграм/Лидија Новаковиќ
фото инстаграм/Лидија Новаковиќ
фото инстаграм/Лидија Новаковиќ

Тогашната избраничка на Иван, која наводно учествувала на изборот за Мис на Србија, е родена во Панчево, каде што завршила основно балетско училиште, а подоцна професионалната обука ја продолжила во Белград. Сè уште се занимава со балет во театарот „Теразије“.

фото инстаграм/Лидија Новаковиќ

Во секој случај, повеќе или помалку тајната романса на Лидија и Иван, која траеше неколку месеци, не опстана. Иван и Јелена се смирија, започнаа ново поглавје, а набргу потоа ја информираа јавноста дека на пат е принова.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Тие денес се горди родители на десетгодишната Нина и се чини дека се исто толку заљубени како кога застанаа пред матичар во 2011 година.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

За потсетување, брачната двојка прослави десет години откако се заколнаа на вечна љубов во градската црква во Горњи Милановац.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Довербата и разбирањето се клучот за нивната врска, а круна на љубовта е нивната деветгодишна ќерка Нина, која е центарот на светот на оваа популарна двојка.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Секој брак е космос за себе и не би се осмелила да дадам било каков совет и да генерализирам на темата за правилата за среќен живот. Знам само дека е најздраво да се фокусирате на вашиот дом и на вашето семејство и да не се споредувате со никого – рече Јелена Томашевиќ претходно, додека нејзиниот сопруг има слично мислење.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Бракот е задача со која треба да се справите. Тој мора да се негува. Бракот не е само брак и дом, туку како се однесуваш кон целиот свет. Ако го уредувате вашиот живот во однос на другите сфери, се враќате дома мирно и чисто. Куќата не е место каде што ги пуштате сите ваши вентили. Брачниот другар не треба да биде некој што ги трпи сите ваши маки. Треба да бидете искрени со него, и тој треба да ви помогне да го решите проблемот што го имате. Но, се што можете да направите сами, особено кога станува збор за деловни работи, треба сами да го решите, за да биде добро за вашата сопруга и вашето дете – рече Иван Босиљчиќ.

фото Стори.рс

На прашањето што ја одржува брачната заедница силна, Иван вели:

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

– Она што е конкретно за нас е тоа што ние сме често, многу заедно. Иако гледате дека снимам во Русија, знајте дека стои цврст план зад тоа, дека сме таму заедно. Или дека доаѓам овде почесто отколку што знаат медиумите. Тој наш ритам да бидеме заедно, да бидеме заедно што е можно повеќе, можеби тоа не прави посилни.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ
фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close