Кафе муабет

Ова е матурантката која ја завел Жељко Самарџиќ – пејачот призна дека поминале две вечери заедно а потоа…

Се заљубил во неговата сопруга на нејзината матурска вечер...

Жељко Самарџиќ важи за еден од најпосакуваните пејачи во регионот а во брак со својата сопруга Маја е повеќе од четири децении.

фото инстаграм/Жељко Самарџиќ

Во медиумите постојано се пишуваше за тоа дека Жељко Самарџиќ извршил прељуба а пред неколку години тој јавно призна се, но за среќа сопругата Маја не обрнуваше многу внимание на тие написи и покрај понижувањето и страшните наслови во печатот, таа остана во брак со него.

фото инстаграм/Жељко Самарџиќ

Како што одминува времето, сепак, се повеќе се откриваат детали од тајниот живот на музичарот, меѓу кои и фактот дека еднаш завел матурантка и по само две средби ја однел дома, и покрај противењето на нејзините родители.

фото инстаграм/Жељко Самарџиќ

Кога оваа информација стигна во јавноста, сите останаа шокирани бидејќи едно е да се изневерува жена, а друго е да се киднапира девојка. Сепак, оние кои не ја слушаа детално приказната на Жељко беа затечени но оние кои се добро упатени знаат дека се работи за неговата сопруга.

фото инстаграм/Жељко Самарџиќ

Да, споменатата матурантка која пејачот практично ја киднапирал пред повеќе од четири и пол децении.

фото инстаграм/Жељко Самарџиќ

Пејачот изјави дека Маја му се допаднала на прв поглед и дека ја запросил на втората средба, а и на нејзината матура и кажал дека сака да го помине животот со неа.

фото инстаграм/Жељко Самарџиќ

-Ја земав од матура, тогаш беше матурантка на Економското училиште, и реков: „Со мене си одиш дома“. Инаку јас и пеев на матура, има и фотографија од таа вечер. Таа веднаш се согласи да оди со мене, но нејзините родители беа против нашата врска.Таа се издвојуваше од толпата со нејзината повлеченост и смиреност. Се запознавме кога пеев на една забава на која беше и таа, а потоа се сретнавме на нејзината матура. Бев директен и веднаш ја замолив да ми биде сопруга. Сите ми велеа дека немам шанси, но еве, практично освоив непробојна тврдина. Ако сите ја гледаа низ мои очи, таа ќе беше најубава на светот – откри музичарот, чиј брак денес е силен токму како една таква тврдина.

фото инстаграм/Жељко Самарџиќ

Ниту прељубата на Жељко Самарџиќ не успеа да ја собори, напротив, неговото и семејството на Маја составено од ќерки, зетови и внуци брои над 20 членови.

фото инстаграм/Жељко Самарџиќ

Инаку познатиот пејач во една прилика даде една интересна изјава за жените за која се уште се зборува во медиумите.

фото инстаграм/Жељко Самарџиќ

Имено, тој тогаш изјави дека мажите мораат интимата која што ја делат со своите партнерки да ја чуваат само за себе и дека ниту еден вистински маж за тоа НИКОГАШ не зборува во јавност.

фото инстаграм/Жељко Самарџиќ

„Тоа обично го прават оние кои не се сигурни во себе а гадно е кога жените ќе го пофалат оној што бил пред тебе. Тоа е ужас. Кога мислите дека сте најдобар на свет, а таа во муабет ќе ја промени темата. Мислам дека токму во овие моменти на секој маж му е нејтешко на светот“, изјави пејачот и додаде дека некои тајни сепак ќе ги зачува само за себе.

фото инстаграм/Жељко Самарџиќ
фото инстаграм/Жељко Самарџиќ
фото инстаграм/Жељко Самарџиќ
фото инстаграм/Жељко Самарџиќ
фото инстаграм/Жељко Самарџиќ
фото инстаграм/Жељко Самарџиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close