Кафе муабет

Ова е вистината за бракот на Пријовиќ – пејачката си ја отвори душата!

Никогаш не сме биле пред развод, вели Пријовиќ...

Во последнот период на големо се пишуваше дека нешто не е во ред со бракот на пејачката и синот на Боба Живојиновиќ,  Филип Живојиновиќ.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

Уште на почетокот на нивната врска медиумите будно го следат парот, па сега Александра реши конечно да став крај на сите гласини и откри во каков однос е со сопругот.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

„Јас сум човек кој многу брзо пламнува, но и брзо се смирувам. Филип секогаш ме нервира кога ќе ме брза, а мене како и секоја жена ми треба уште малку време да се средам. Се расправаме за тоа и јас секогаш му велам дека ништо не значи тоа ако задоцниме некаде 10 минути. Филип секогаш прв попушта, не можам да се расправам со него, затоа што ме остава да се расправам сама со себе и потоа на убав начин ми објаснува што сакал да каже. Од друга страна син ми Александар како и секое дете е непослушен и тврдоглав. Иако му велам дека треба да руча и дека ќе добие чоколадо затоа што е љубител на слатки, кај него нема договор.Таков е за се. Кога е толку тврдоглав не му давам, чекам да заборави и го залажувам“, вели Александра за „Блиц“ и открива кој е построг родител.

фото инстаграм/александра пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

„Понекогаш Филип е послаб на синот, а некогаш јас. Строга мајка сум и викам. Мора да бидам таква“, вели пејачката која во последно време ја слуша приказната дека таа и Филип се разведуваат.

фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

“Тие приказни не ме погодуваат, бидејќи знам дека не е така. Никогаш не сме биле пред развод. Најмногу ме нервираат ситуациите кога ќе испаднам коректна кон некого, а потоа се преминуваат границите “. Избрав ваков живот и кога започнував кариера го посакував сето ова. Ова е моја работа и немам приватност – вели Пријовиќ, која би сакала да има ќерка со Филип.

фото инстаграм/александра пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

„Би сакала да имам ќерка со Филип. Сакам вкупно две деца, но никогаш не се знае. Се останато што го сакам си го купувам сама.

Во медиумите се шпекулираше дека таа и Лепа Брена не се во добри односи, но Александра тоа остро го демантира.

фото инстаграм/александра пријовиќ

-Не е дека јас и Брена се слушаме секој ден. Често се допишуваме и никогаш не се караме. Кога одам кај нив, главно Боба подготвува храна. Што и да приготви е врвно, но секогаш се сеќавам на гулашот од Мајами кој беше превкусен.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

-„Брена започнува нов бизнис за жени. Запознаена сум со се, но не сум дел од тоа. Нема да бидам заштитно лице, не можам многу да откривам“, изјави пејачката, која е често во друштво со Анастасија Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ

“Ние сме слични, весели и одлично се забавуваме. Тука сме некаде кога станува збор за пиење. Никогаш не сум се опијанила и не сум претерувала со алкохолот. Но, ако изберам кој пие повеќе од нас две ќе кажам јас- вели Александра за Блиц.рс.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Неодамна во интервју за „Телевизија Курир“ пејачката откри интересни детали од бракот.

Познато е дека мажите не сакаат да се мешаат во женската гардероба, но и љубоморни се кога жената ќе облече малку пократко здолниште, но Пријовиќ рече дека кај Филип е сосема поинаку:

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Воодушевен е кога ме гледа вака, ми вели дека изгледам одлично. Морам да го прашам за се и што и како мисли бидејки неговото мислење ми значи многу. Така е и вечерва. Мислам, штом го видов материјалот на фустанот, го прашав што мисли за тоа, така што неговото мислење секогаш ми значи, а посебно ми значи кога ќе ми каже дека изгледам одлично – рече Александра и ги шокираше сите.

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ
фото инстаграм/александра пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Убавата пејачка поголемиот дел од слободното време го поминува со својот син, кој редовно оди во градинка, а како што одамна откри дека не знае да готви, сега посочи дека ништо не се променило на тоа поле.

фото инстаграм/александра пријовиќ
Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close