Кафе муабет

Оваа жена ја љубеше Боба пред да се ожени со Лепа Брена (ФОТО)

Денеска двете семејства се во одлични односи...

Поранешниот професионален тенисер Слободан Боба Живојиновиќ пред да се ожени со Лепа Брена ја сакаше Зорица, со која го доби синот Филип.

фото инстаграм/Лепа Брена

Боба од 1991 година е во хармоничен брак со една од најголемите ѕвезди на југословенската естрада Лепа Брена, а со неа има два сина Виктор и Стефан.

фото инстаграм/Лепа Брена
фото инстаграм/Лепа Брена

Поранешниот тенисер има уште еден син, кој го доби од претходниот брак, Филип, кој се ожени со пејачката Александра Пријовиќ.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Познатиот тенисер беше во брак со Зорица (Десница) Накиќ, која го роди својот прв син во 1985 година, а Филип на својот Инстаграм повремено објавува слики со мајка си.

фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

На интернет се појави фотографија од Зорица и Боба со малиот Филип, која своевремено беше насловна страница на едно списание.

фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Зорица Десница, мажена за Накиќ, е родена во Југославија, каде што живеела до вториот брак. Малку се знае за нејзиниот приватен живот.

фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Зорица по првиот развод се омажи за познатиот кошаркар Иво Накиќ, а од тој брак има две деца, синот Марио и ќерката Ива. Таа е лојална мајка и сопруга, а цел живот се трудела да им даде на своите деца се што им е потребно.

Фото Инстаграм/ Филип Живојиновиќ
фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Иво е како втор татко за Филип…

Имено по колапсот на љубовта на Зорица и Слободан Живојиновиќ, нивниот син Филип остана нераскинлива врска не само меѓу нив двајца, туку и меѓу семејства. Имено, откако раскина со Зорица, Боба започна врска со Брена, а мајката на Филип Живојиновиќ набрзо потоа му го подари срцето на Иво Накиќ.

Фото Инстаграм/ Филип Живојиновиќ

Мајката на Филип Живојиновиќ се омажи за Иво и со него се пресели во САД, му роди две деца, а Филип доби брат и сестра.

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Додека Филип Живојиновиќ студирал во Америка, често го поминувал времето со Зорица и нејзиното семејство, а потоа Иво ја стекнал неговата целосна доверба.

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Ја сакаше својата мајка, беше приврзан за братот и сестра му и така Иво стана негов втор татко, подготвен да дава совети и поддршка во секоја прилика.

Фото Инстаграм/Филип Живојиновиќ

Она што е за восхит е односот што поранешните партнери, Боба и Зорица, успеаја да го изградат па Живојиновиќ и Накиќ често поминуваат време заедно за време на патувањата.

фото Инстаграм/Лепа Брена

И додека едни велеа дека Брена наводно била причината за пропаѓањето на бракот на Зорица и Боба, други зборуваа за неа со почит, бидејќи таа секогаш била тука за Филип и го гледала буквално како да му е родена мајка.

фото инстаграм/Лепа Брена

Филип, синот на Боба и Зорица се ожени со пејачката Александра Пријовиќ во 2018 година, а снимките од венчавката покажаа дека поранешните партнери можат да им послужат како пример на другите во нивните врски.

фото инстаграм/Лепа Брена

Боба тогаш изјавил дека отсекогаш сакал ќерка и дека желбата сега му се исполнила додека Брена на социјалните мрежи јавно им ја честита свадбата.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ
Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ
Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ
фото инстаграм/Лепа Брена

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close