Кафе муабет

ОВАА ДЕВОЈКА Е 80 КИЛОГРАМИ ПОТЕШКА ОД СВОЕТО МОМЧЕ: Ја осудуваат нашата врска- килограмите се само бројка,ние сме среќни заедно!

Лиа вели дека Ден е најискреното момче кое го имала...

32 годишната Лиа Стенли во 2019 година ја сретна својата љубов.

фото инстаграм/ Leah Stanley
фото инстаграм/ Leah Stanley
фото инстаграм/ Leah Stanley

Имено Лиа која е од Вермонт со помош на апликација за средби го пронајде човекот на својот живот,  хирургот од Њујорк, Дан (35) на апликација за средби.

Тоа беше, љубов на прв поглед вели Лиа, која имала 80 килограми повеќе од нејзиното момче.

фото инстаграм/ Leah Stanley
фото инстаграм/ Leah Stanley

Поради таа разлика во тежината, вели таа, двајцата постојано се мета на отровни и исмејувачки коментари. И покрај тоа, нагласува Лиа, по помалку од една година излегување, тие започнаа да живеат заедно и се посреќни од кога и да било – сè додека не слушнат што зборува околината за нив.

фото инстаграм/ Leah Stanley
фото инстаграм/ Leah Stanley
фото инстаграм/ Leah Stanley

– Килограмите не се важни и тие не ја дефинираат вашата врска. Ден и јас никогаш не ја ни започнавме темата за килограмите. Очигледно е дека сум подебела од него и тоа е тоа, ние не се задржуваме на тоа. Денешниот свет е опседнат со килограми. Важно е да се има предвид дека тоа се само бројки – вели Лиа.

Лиа исто така вели дека никогаш немала повнимателно момче од Ден.

фото инстаграм/ Leah Stanley

фото инстаграм/ Leah Stanley

– Никој не се осмелува да не коментира во живо, но читаме секакви сурови коментари на Интернет. Луѓето прават претпоставки дека тој е на сила во врска со мене, само затоа што не сака да се фотографира и затоа изгледа толку вкочането. Смешно е што и покрај мојата тежина, јас сум посигурна од Ден – вели Лиа.

фото инстаграм/ Leah Stanley

Плус сајз жените се во голема неволја кога бараат партнер. Ние обично сме несигурни и не знаеме дали некој навистина нè сака или тоа е само фетиш. Сите заслужуваме љубов. Како млада жена, се борев и со недостаток на самодоверба. Отсекогаш мислев дека не сум доволно добра за да имам момче. Сега е поинаку. Не можеме да контролираме што велат луѓето за нас, но можеме да ги контролираме нашите реакции. И тие, тие се само кукавици што зборуваат зад екранот – вели таа.

фото инстаграм/ Leah Stanley
фото инстаграм/ Leah Stanley
фото инстаграм/ Leah Stanley
фото инстаграм/ Leah Stanley
фото инстаграм/ Leah Stanley

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close