Кафе муабет

Објави фотографија и доби низа навреди: Дарко Лазиќ ова не го очекуваше од фановите!

Тој беше нападнат од фановите затоа што изгубил премногу тежина, и не само тоа, туку тие велат дека пејачот сега изгледа многу лошо и остарено...

Дарко Лазиќ минатата година имаше операција за намалување на желудникот, по што драстично ослабе, но неговите следбеници на Инстаграм велат дека пејачот отишол предалеку.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Лазиќ, кој неодамна ја раскина свршувачката со Марина Гагиќ, сега се соочува со нови проблеми. Тој беше нападнат од фановите затоа што изгубил премногу тежина, и не само тоа, туку тие велат дека пејачот сега изгледа многу лошо и остарено.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Некои од коментарите за неговиот изглед ја изненадија јавноста.

Многумина коментираат дека пејачот повеќе не изгледа привлечно како порано.

Фановите велат дека тој ужасно пропаднал: “Треба да покачиш неколку килограми, ја изгуби харизмата. Само образите ви останаа, а исчезна и скапоценоста од вашите очи ”

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Покрај овие коментари имаше и такви кои му посочија дека изгледа многу постаро: „Личиш како да имаш 60 години“.

Во оваа прилика Дарко не се огласи, а дали ќе ги слуша своите следбеници на Инстаграм и ќе накачи некој килограм времето ќе покаже.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Инаку Дарко во последно време е во центарот на вниманието поради раскинувањето на свршувачката со Марина Гагиќ.

foto arhiva
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено таа не може да го поднесе фактот дека Дарко брзо и лесно ја замени со некојa другa!

Додека Лазиќ зборува за преселба и за новата девојка, Марина се занимава со одговорностите околу нејзиниот син Алексеј и од време на време објавува нешто на својот Инстаграм профил, што многумина го поврзуваат со пејачот.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Иако се шпекулираше дека Гагиќ инсистирала на помирување, што таа негираше, се чини дека поранешната свршеница на пејачот не може да се помири со фактот дека Дарко толку лесно ја замени.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Мила, среќата е крај оној што ќе ти направи кафе, а не со оној што ќе ти вети патувањето низ светот – напиша Марина, а многумина погодуваат за кого се однесува оваа објава.

Марина наводно била подготвена да му прости се на пејачот со кој има син но сепак следувал ладен туш. Како што изјави извор близок на парот, наводно таа сакала да се смири со пејачот пред роденденот на Алексеј.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Сè беше одлично организирано во игротека. Се гледа дека дадоа се од себе. Не знам кој беше задолжен, што всушност и не е толку важно, но изгледаше навистина убаво. Двајцата комуницираа нормално цело време, ако не знаевме што се случува, ќе помислиме дека се хармоничен брачен пар. Од нејзиното однесување можев да видам дека е подготвена да се смири со него. Претходно ни рече дека и пречат неговите чести излегувања, трошење. Така, таа го уценуваше неколку пати дека ако тоа не се промени, ќе го напушти. Очигледно, сфатила дека не може да смени некого кој има 30 и нешто години, па решила да попушти. Но, мислам дека му рече на својот сосед дека има нова девојка. Дека е уморен од стрес, нервоза, уцени. Тој сака да живее нормално, за да не мора да се правда постојано каде е и што прави. Кога станува збор за детето, тој е тука за него и Марина знае дека може да му се јави кога ќе посака, но тој вели дека повеќе не може да биде во заедницата со неа. Мислам дека очекуваше и бараше премногу од него – започнува изворот за „Свет“.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close