Кафе муабет

НОВА ТРАНСФОРМАЦИЈА НА ЛИДИЈА ВУКИЧЕВИЌ: Таа е вистинска “БОМБА” И ВО ШЕСТАТА ДЕЦЕНИЈА ОД ЖИВОТОТ!

Повторно предизвика лавина коментари...

Откако пред извесно време ја изненади јавноста со својата последна трансформација, актерката Лидија Вукиќевиќ реши да не застанува.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Имено таа на својот Инстаграм профил повторно објави фотографија која предизвика позитивна реакција кај нејзините обожаватели.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Имено, Лидија позираше заводливо, во краток фустан кои и ги истакна витките нозе, но сите гледаа во променетата боја на косата.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Таа е препознатлива по црната коса со локни, а сега очигледно решила да ја обои во огнено црвена боја.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

– Промените се очигледни, но не во пријателството – напишала Лидија.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Инаку Лидија одлично знае да им пркоси на годините, па таа секој момент го користи за да ужива во животот. Актерката во шестата деценја од животот а во април минатата година откри дека планира да застане на „лудиот камен“.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Лидија повторно ќе застане на лудиот камен, но не го откри идентитетот на нејзиниот избраник.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

-Точно е дека ќе има венчавка, но не можам да зборувам за тоа“, изјави актерката за „Ало“ и додава:

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

-Се уште го немаме одредено датумот, но ќе бидете известени. Можам да кажам дека сум среќна и дека после сите овие години во кои бев запросувана, одлучив да се омажам по втор пат“ изјави Вукичевиќ.
Лидија и во шестата деценија од животот, изгледа божанствено.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

„Прекрасна, убава си, посебна си, па, тие нозе горат“, се само дел од комплиментите кои Лидија ги добива на сметка на нејзиниот фантастичен изглед.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Лидија постојано добива комплименти поради својата витка фигура, а во една прилика призна дека единствената торта на која не може да одолее е – кох! Таа целосно ги елиминираше сите други слатки, а како што еднаш рече за „Glory“, со задоволство ги користи сите варијанти на мешавината на мед и цимет. Во нејзината диета нема место за глутен и месо, но најмногу се базира на здрава храна.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Иако важи за една од најубавите и најатрактивни актерки на овие простори сепак многу малку се знае за приватниот и емотивниот живот на Лидија Вукичевиќ.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

– Јас сум класична емотивна личност, но со емоциите мора да се управува добро. Се обидувам да не се предадам на секого и неодамна сфатив дека многумина ме гледаат како социјална институција, затоа што можам да слушам, емпатична сум и апсорбирам како сунѓер, што на крајот негативно влијае на мене. Одлучив да направам избор за тоа кога треба да го правам тоа – изјави таа за „Стори“.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ
Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close