Кафе муабет

Новак Ѓоковиќ и Милица Павловиќ фатени заедно: Откриени детали од средбата на пејачката и најдобриот тенисер!

Излегле на ручек...

Пејачката Милица Павловиќ во една прилика изјави дека го сонувала светскиот шампион во тенис Новак Ѓоковиќ, а сега наводно ги остварила своите соништа.

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ

Повеќе од десет милиони луѓе го следат Новак Ѓоковиќ на Инстаграм, додека тој следи само 1.268 од нив, вклучувајќи ја и Милица Павловиќ.

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ

Ѓоковиќ се заинтересирал за „сињорита Милица“ затоа што јавно кажала дека го сонувала!

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ
Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ

– Луѓе, верувате ли дека синоќа сонував да поминам покрај Новак да му побарам автограм?! А човекот не сакаше да ми даде автограм, побегна од мене! Што ли сонував?! – изјави неодамна пејачката, која веднаш после тоа ја заследи Ѓоковиќ на Инстаграм!

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ
Фото: Инстаграм/ Милица Павловиќ

Како што пишуваат медиумите наводно Милица и Новак во меѓувреме се сретнале, па дури и заедно отишле на ручек.

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ
Фото: Инстаграм/ Милица Павловиќ

– Милица е сосетка со Ѓоковиќ во новобелградската населба Вест 65. Еднаш случајно се сретнале со пејачот Саша Ковачевиќ во еден ресторан, а потоа се запознале. Меѓутоа, ова не беше нивна единствена средба. Оттогаш, кога и да се сретнале, оделе на пијачка, а еднаш дури и ручале – вели изворот и додава дека Павловиќ е негов голем обожавател:

Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ
Фото Инстаграм/ Милица Павловиќ
ФОТО: Новак Ѓоковиќ / Инстаграм

– Таа отсекогаш била навивачка на Ѓоковиќ и ги следи сите негови натпревари. Беше многу изнервирана кога тој беше депортиран од Австралија и беше воодушевена кога виде дека ја следи откако таа јавно раскажа сон за него! – наведува изворот.

ФОТО: Новак Ѓоковиќ / Инстаграм

Покрај Милица, Ѓоковиќ почна да го следи и хрватската поп ѕвезда Северина Вучковиќ, која јавно призна дека го обожава. “Честитки за сите победи. Не само во спортот, туку и во животот. Чест е да се живее во времето на Новак Ѓоковиќ”, напиша неодамна Севе на една тенисерка под фотографија, по што ја следеше на Инстаграм.

ФОТО: Новак Ѓоковиќ / Инстаграм

Како што дознава Информер, постои можност Северина да му стане соседка на Ноле! Неодамна е видена како ги обиколува становите во Вест 65 каде живее Ѓоковиќ.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close