Кафе муабет

Ни сопствената мајка нема да ја познае: Еве како изгледала Маја Шупут пред 20 години(ФОТО)!

Шупут (42) на сцената се појави пред нешто повеќе од 20 години...

Популарната пејачка Маја Шупут важи за една од најатрактивните во регионот. Имено пред повеќе од две години таа се омажи за сегашниот сопруг Ненад Татаринов, а минатата година станаа родители на синот Блум.

фото инстаграм/Маја Шупут

Маја секојдневно добива пофалби на сметка на нејзиниот изглед. Таа се грижеше за своето тело и за време на бременоста и постојано вежбаше.

фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

Шупут (42) на сцената се појави пред нешто повеќе од 20 години.

фото инстаграм
Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

На почетокот на кариерата беше дел од бендот Enjoy и многу брзо стана млада пејачка ѕвезда. Пред речиси 17 години, во хотелот Шератон се одржа ревија на популарното дизајнерско дуо eNVy room, а популарната пејачка на фотографиите тогаш изгледаше младешки, а многумина го забележаа и различниот стил на облекување.

Фото: PIXSELL

Маја на фотографијата носи јакна, мини здолниште со чпка,  бела маичка и накит кој беше модерен во тоа време. Судејќи по фотографијата, Маја тогаш носеше надградба на коса, а нејзината шминка беше поинаква од денешната.

фото инстаграм/Маја Шупут
Фото: Инстаграм/ Маја Шупут
Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Фановите веднаш започнаа со коментирање за промената на Маја, а дел од коменталите се дека ниту сопствената мајка не би ја препознала денес, алудирајќи на бројни корекции…

Фото: Инстаграм/ Маја Шупут

Инаку Маја Шупут важи за една од најпознатите хрватски пејачки, која денес има успешна кариера и настапува низ целиот регион но не е тајна дека често ја нарекуваат „кралица на свадбите“.

фото инстаграм/Маја Шупут

Сепак, нејзината улога сега доби друга димензија, и таа од пејачка на свадби, денес стана една од најдобрите поп-изведувачи.

фото инстаграм/Маја Шупут

Таа е една од најдобрите жени претприемачи и основа свој бренд и продава разни производи наменети за припадничките на понежниот пол, а за Zena.hr. во една прилика откри и како дошла до таа идеја.

фото инстаграм/Маја Шупут

-Бев на роденденска забава и не знаев што да купам за едно девојче. Нејзините родители само ми рекоа дека таа пее постојано. Па реков добро, ајде ќе одам по микрофон. Понудата беше толку лоша што бев зачудена, па затоа го купив најдоброто од сите оние лоши. Тоа дете беше најсреќно досега, и доби лош микрофон. Кога возевме дома, му реков на мојот сопруг за идејата и тој ми рече:
„Требаше да го имаш тој микрофон одамна“. И тогаш тој ми го овозможи тоа. Од идеја до реализација, продажбата е крвава работа и тоа ќе го каже секој претприемач – рече пејачката.

фото инстаграм/Маја Шупут

Majа тогаш стакна дека со помош на свадбите успеала да ја достигне нејзината кариера, бидејќи како што вели во моментот кога таа започнала да пее по свадби имало многу малку успешни жени кои го работат тоа.

фото инстаграм/Маја Шупут

– Тогаш бев помлада, ми одеше на нерви и ми се чинеше дека никој не го почитува тоа што го работам затоа што правам повеќе концерти отколку свадби, но имаше толку малку успешни славни жени кои пеат на свадби, што морав да се истакнувам. Единствена конкуренција ми е Јоле затоа што јас едноставно немам женска конкуренција во таа сфера и затоа не беше тешко да станам кралица.

фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

И тогаш кога луѓето почнаа да закажуваат свадби на моите состаноци, сфатив дека навистина сум супер. Секако, сето тоа одговараше на моето его и не ми беше тешко повеќе да го правам тоа. Да се разбереме работата не е лесна, доаѓате пред гостите а си одите последни а за да направите атмосфера е , навистина крвава работа. Јас навистина го правам тоа добро, се обидувам, звучи чудно, но јас умирам и родена сум на таа сцена и сега би ме навредило да ми кажат дека не сум кралица на свадбите – искрено рече Шупут.

фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

Во меѓувреме, Маја лансираше и козметичка линија со свој потпис. Парфем, средство за дезинфекција на рацете, се само некои од производите од нејзината линија.

фото инстаграм/Маја Шупут

Таа не престана да работи ниту за време на пандемијата па издаде и албум со детски песни.

фото инстаграм/Маја Шупут
\фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close