Кафе муабет

НИШТО ОД СВАДБАТА: Снежана Ѓуришиќ откри дека нема да се венча со Вања- посакуваше љубовта да трае вечно, но сега…

Вели дека документите не и значат ништо...

Пејачката Снежана Ѓуришиќ привлекува големо внимание во јавноста со сегашниот љубовен живот во кој ужива со својот почитуван гинеколог и акушер, д-р Вања Милошевиќ.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Врската помеѓу Снежана Ѓуришиќ и Вања Милошевиќ започна по смр-тта на Слободан, сопругот на пејачката а се претвори во вистинска бајка.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Додека љубопитната јавност и медиумите ги следат нејзините стапки, Снежана ретко даваше изјави за приватниот живот, но во една прилика објасни дека се надева дека љубовта ќе трае вечно.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

– Ние сме стари луѓе, не можеме да бидеме момче и девојка, тоа е смешно. Ако требаше да се венчаме, ќе го направевме тоа. Ова го имам објаснето во неколку наврати. Нема причина за брак. Имаме живот зад нас, имаме внуци, добро ни е во врската во која сме и Господ знае колку време ќе трае. Ќе се молам тоа да биде засекогаш – изјави пејачката во една прилика, пренесува „Свет“.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Судејќи по новосоздадените фотографии, молитвите на Снежана се на добар пат да добијат одговор, бидејќи Вања се преселил во нејзината куќа во Јајинци, која ја изградила со нејзиниот покоен сопруг.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Таа истакна дека бракот и документите се сосема неважни, бидејќи тие уживаат во љубовта…

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

“Вања е позната личност во доменот на неговата професија, појавувајќи се во медиумите. Нашата врска е нешто што е приватно, каде одиме, одиме заедно, правиме договор. Сè што работи како што треба.”

фото архива

“Знаеме која е вредноста и што е важно.Бракот и документот е неважна, и двајцата размислуваме така. Јас бев во брак 36 години и кога го загубив сопругот мислев дека љубов никогаш повеќе нема да се случи. Фала му на Бога што се случи, уживавме во ова, формалностите се секундарни, не се важни “, рече Снежана.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Пејачката сега реши и да прокоментира за сите натписи, па ја откри вистинската за нивната врска.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

На прашањето да ја опише нивната врска, таа одговори на следново:

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

– Тоа е мојата приватност. Јасно ми е дека и двајцата сме јавни личности, но има граници и нема да ги преминувам. Ние сме возрасни, успешни луѓе, функционираме хармонично и мислам дека тоа е поважно од хартијата.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

-„Зошто луѓето треба да упаѓаат во туѓ живот? Срамота е да се зборува на грд начин за некој што се однесува пристојно и не прави ништо лошо. Јас и Вања сме возрасни и уживаме во врска која никогаш не загрозува никого, а мојата пристојност, воспитание и верувања не ми дозволуваат да искажам нешто повеќе, ниту пак сакам “, изјави Снежана.

фото инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Во една прилика таа откри дека Вања и се допаднал бидејќи бил голем џентлмент, но ја освоил и со изгледот, а подоцна се родила и љубовта и сега нема никакви проблеми.

Foto: E-Stock

– Во ниедна секунда не беше нападен, ни безобразен, ниту во нешто да претеруваше. Тој начин и пораки, тоа е вонсериски. Мислам дека тој е нешто најубаво, ова денес не е ништо, ова модерно додворување. Кај младите сега има проблеми со недостиг на комуникација, и затоа јас сум прибилигирана што на свои години доживеав некој така шмекерски и џентлемеснаки да ми се додворува и да ми се случи љубов, шо не е ни малку честа појава, истакна пејачката.

Фото Инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Продолжува петгодишната идилична врска, двајцата живеат мирен и затскриен живот и заедно се грижат за домаќинството.

фото инстаграм/Снежана Ѓуришиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close