Кафе муабет

НИШТО ОД БРАК: Ивана Селаков го запозна дечкото на Фејсбук, добија ќерка а ЕВЕ ЗОШТО НЕ САКА ДА СЕ ОМАЖИ ЗА НЕГО!

За неа хартијата не значи ништо...

Пејачката Ивана Селаков со години е на музичката сцена, а сега откри како успева да ги усогласи кариерата и семејниот живот и дали и недостига повеќе време да поминува со ќерката Круна.

фото инстаграм/Ивана Селаков

– Искрено, музиката е мојата најголема љубов покрај семејството и секогаш ќе биде дел од мојот живот, но откако станав мајка логично е моето дете да биде приоритет и целото слободно време да биде насочено кон неа, но успевам да ги балансирам музиката и приватниот живот – тврди Ивана.

фото инстаграм/Ивана Селаков

Таа повеќе од една деценија ужива во љубовта со својот партнер Пеџа, а она што многумина се прашуваат е дали пејачката конечно ќе направи свадба и ќе се омажи за својот избраник со кого има и дете.

фото инстаграм/Ивана Селаков

– Нема да има хартија и што би смениле сега кога направивме се, го направивме најважното, имаме дете. Нема потреба ниту имам желба да го организирам тоа сега, имам сосема други приоритети, добро сме, функционираме, одбележавме 14 години заеднички живот, мислам дека е сериозен стаж со или без хартија , па во денешно време е успех и опстојуваме заедно 14 години – изјави пејачката за „Гранд њуз“.

фото инстаграм/Ивана Селаков
фото инстаграм/Ивана Селаков

Сепак, ретко кој знае како започна нивната љубов, а Ивана одамна раскажа како Пеџа ја освоил.

фото инстаграм/Ивана Селаков

-Додека јас живеев на едниот крај од градот како потстанар, а тој на другиот, ми понуди да зготви тестенини и да ми ги донесе на мотоцикл што тој го возеше во тоа време – ја започна приказната Ивана за нивните почетоци.

фото инстаграм/Ивана Селаков

– Сè се врти околу храната… На тој мотор стави паста Карбонара, извозе дваесетина километри за да ми даде храна и тоа ми беше многу импресивно. Даде се од себе – открила тогаш таа.

фото инстаграм/Ивана Селаков
фото инстаграм/Ивана Селаков

Интересен податок за овој пар е тоа што тие се запознале во 2008 година благодарение на социјалната мрежа Фејсбук.

фото инстаграм/Ивана Селаков

За време на долгогодишната врска тие раскинаа само еднаш.

фото инстаграм/Ивана Селаков
фото инстаграм/Ивана Селаков

– Имавме само една пауза од еден месец. Тогаш на двајцата не ни беше гајле. Се преправавме дека сме силни и дека бевме одлично без другиот, а всушност не беше така. Решивме да се смириме и такво нешто не ни падна на памет повторно- изјави Ивана пред неколку години.

фото инстаграм/Ивана Селаков
фото инстаграм/Ивана Селаков

Тие двајца функционираат како да се во брак, иако никогаш не биле во брак, а таа хартија очигледно не им треба.

фото инстаграм/Ивана Селаков
фото инстаграм/Ивана Селаков
фото инстаграм/Ивана Селаков
фото инстаграм/Ивана Селаков

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close