Кафе муабет

Никој не помислуваше ситуацијата во нивниот дом е ваква: Драгана Мирковиќ повеќе не сака да молчи за својот сопруг, откри се!

Тони е нејзина сродна душа...

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ со години живее на релација Србија-Австрија, а во Белград често доаѓа поради деловни обврски.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Драгана во интервју за медиуми еднаш откри како успеала да живее во хармонија со сопругот Тони Бијелиќ и да ја одржи љубовта и бракот речиси 20 години.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Драгана откри како после 20 години се справува со љубомората.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

„Каква љубомора, нема место за тоа ниту кај мене, ниту кај Тони. Немаме причина за тоа, многу сме слични и кога до себе го имате својот одраз во огледалото, нема простор за несогласувања, а камоли за љубомора.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

На прашањето дали Тони и се јавува да провери кога се враќа дома или од свирка таа вели

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Мојот Тони? Не… Никогаш не ме прашал тоа, ниту ќе ме праша. Исто така, кога е на деловни состаноци, никогаш не му се јавувам да прашам кога ќе се врати дома. Ваквите собири можат да траат до доцна во ноќта, па дури и цела ноќ. Секогаш знам каде е и не се грижам.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Пејачката вели дека во нивниот дом многу ретко се случува караница а успехот во бракот го препишува на среќата.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Не го знам одговорот на тоа прашање, бидејќи во нашата куќа нема повишен тон и не се сеќавам кога сме се скарале. Подобро да не зборувам за тоа бидејќи не знам дали луѓето ќе ми веруваат.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Многумина се прашуваат како успевате се – мајка, пејачка, добра сопруга? Која е тајната?

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Верувајте ми, имав среќа. Да се ​​прашав, одамна ќе ја напуштав музиката и кариерата. Сепак, поради мојата прекрасна публика, останав во овие води. Јас не сум една од оние амбициозни жени.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Децата на пејачката Драгана Мирковиќ и Тони Бијелиќ секогаш се криеле од очите на јавноста, а пејачката со години успешно ја крие приватноста на своето семејство.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Меѓутоа, ќерката на Драгана, Манеула неодамна го отклучи својот Инстаграм профил и оттогаш привлекува големо внимание.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Мануела пред неколку дена го прослави својот 20-ти роденден, а во приказната сподели неколку фотографии од прославата.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Имено, Мануела за оваа пригода облекла едноставен розов, светкав фустан и бели патики, додека тортата била украсена со разни детали. На дното имаше кристали, цвеќиња имаше низ целата торта, а на врвот е сина птица.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Роденденот на Мануела прв и го честиташе нејзиниот брат Марко, кој објави заедничка слика и остави емотикон срце.

фото инстаграм/Марко Бјелиќ
фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

И Марко предизвика големо внимание во јавноста а Драгана еднаш откри дека работел како сметководител кај пријател.

фото инстаграм/Марко Бјелиќ
фото инстаграм/Марко Бјелиќ

-Мануела е поинаква, повлечена е, таа е мое бебе. Моите пријатели велат дека е девојка со најубави очи и најчиста душа.Тие се нормални деца што е најубав комплимент денес. Не се разгалени, тие не патат за брендови, јас дури еднаш ја замолив ќерка ми да облече еден од моите фустани затоа што е малку поексклузивен и брендиран, а таа не сакаше да слушне, срам и е другарките да ја видат во него.Таква е таа“, изјави Драгана за Стори.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

„Кај нас доаѓа друштво од различно потекло, а пред се пријателите ни се претежно луѓе со некоја просечна плата. Нашите деца се свесни за парите и веќе имаа можност да заработат. Марко на пример се занимаваше со сметководство. Мануела работеше на рецепција три месеци, доволно за нејзината возраст да стекне искуство и работни навики. Тоа беше нивна желба да работат, ние не ги принудивме на тоа“, вели Драгана Мирковиќ.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ
фото инстаграм/Мануела Бјелиќ
фото инстаграм/Мануела Бјелиќ
фото инстаграм/Мануела Бјелиќ
фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close