Кафе муабет

Никој не го очекуваше ова од нив: Саша Поповиќ и Сузана направија потег кој ја шокираше јавноста-децата изненадени!

Имено Сузана и Саша донесоа одлука да купат два луксузни стана на моментално најелитната локација во Белград...

Новите станови на Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ се инвестиција за нивните наследници, а околу ентериерот им помага позната фолкерка.

фото архива

Имено Сузана и Саша донесоа одлука да купат два луксузни стана на моментално најелитната локација во Белград.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
фото архива

Имено, парот решил да купи два стана во населбата „Белград на вода“, пишуваат медиумите, пренесува „Србија денес“. Најголемиот мотив за таква инвестиција е да се обезбеди дом за нивните потомци – ќерките Александра и Даниел, синот на Сузана од првиот брак.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

По тој повод, Саша и Сузана ја ангажираа познатата пејачка Вики Миjковиќ, која исто така е жител на оваа населба, за нејзината компанија да биде задолжена за уредување на внатрешноста.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

– Сале и јас сакаме да им обезбедиме на децата покрив над главата. Сонот на секој родител е да купи недвижен имот за своите наследници. Вистина е дека се обративме за помош кај Вики и нејзината компанија ќе го опреми нашиот ентериер – вели пејачката.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

За потсетување, пејачката од првиот брак го има синот Даниел, додека од вториот брак со директорот на Гранд продукција, Саша Поповиќ, ја има ќерката Александра…

Сузана Јовановиќ е една од најпознатите фолкерки на српската естрда која плени со својот глас и стас.
Таа е во брак со Саша Поповиќ долги години и токму за нмив се смета дека се во еден од поидиличните бракови, а една од главните причини за нивната идилична среќа е врската на Саша со синот на Сузана, за која пејачката често зборуваше.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

На 17-годишна возраст, Сузана се омажи за својот прв сопруг, хармоникаш, на кого му роди син Даниел, на 18-годишна возраст.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Сепак, оваа љубов не траеше, па Сузана се разведе само по седум месеци отккао се породи и се врати во семејната куќа. За време на овој краток брак, таа го роди синот Даниел, на кого нејзиниот втор сопруг Саша Поповиќ секогаш му беше како татко.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Сузана и Саша ги пораснаа своите деца на вистински пат, а пејачката имаше среќа да се сретне со Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па затоа и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот. Ја имавме таа среќа, или несреќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син. Од друга страна, Даниел исто така не праша никогаш за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Саша- рече во една прилика Сузана за „Стил магазин“.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

– Зборот очув звучи навистина застрашувачки, но во нашата семејна ситуација атмосферата е сосема поинаква. Сале има кажано за Даниел безброј пати дури и во негово присуство дека го чувствува како роден син.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ
фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

-“Како да е тој мој син, жал ми е што не сум неговиот вистински татко”. Тој е многу горд на него и работат заедно во студиото. Ако еден маж може да ве” купи ” во животот, тогаш тоа е кога тој ќе го прифати твоето дете од неговиот прв брак. Тоа беше подобро и од тоа да добиев седмица на лото. Тој воопшто не ги дели Александра и Даниел. Обајцата се наши деца.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close