Бебе

Никогаш не сте виделе вакво девојче: Таја изгледа како ѕвездата од цртаните филмови на Дизни и веднаш ќе ве освои

Таја изгледа како ѕвездата од цртаните филмови на Дизни и веднаш ќе ве освои

Таја Марфи има нешто повеќе од девет месеци, а веќе стана медиумска ѕвезда. Девојчето е родено со долга густа црна коса, која нејзината мајка Корина Андерсон (33) ја стилизира секој ден и не пропушта да ја овековечи со фотографии.

Мама и баба и ’го дадоа прекарот на симпатичната девојка Бо, бидејќи неодоливо потсетува на хероината од цртаниот филм на Дизни од 2001 година.

„Кога се роди Таја, сите беа воодушевени од нејзината коса“, изјави Корина за „Дејли меил“. – Пријателите и членовите на семејството беа убедени дека како што расте Таја, таа ќе ја изгуби косата, но тоа не се случи.

– Ниту Луис, ниту јас, имавме густа коса како бебиња, па не знаеме од кога „влече “ Таја. Кога бев бремена, на ултразвук ни рекоа дека Таја има малку повеќе коса отколку другите бебиња, но ние не обрнувавме многу внимание на тоа. Меѓутоа, кога се породив и ја ставив Таја на градите, зјапав во неа поради косата – се сеќава Корина.

Иако многумина би помислиле дека таквата бујна коса кај девојче бара посебна грижа, мајката на Таја вели дека следи само три правила – миење на косата на секои два до три дена, користење бебешки шампон и природно сушење на косата.- Таја обожава да држи чешел во рацете и да ги следи фризурите што ги правам пред огледалото. Секое утро, таа се буди со разбушавена коса, се смеа Карина.

Токму поради нејзините фризури, Таја привлекува внимание каде и да се појави.

– Кога одиме во супермаркет, луѓето се свртуваат кон нас и коментираат: „Боже, ова е неверојатно!“ гледајќи ја косата на Таџ. На Таџи и се допаѓа затоа што обожава внимание. Сигурна сум дека таа со задоволство би се согласила да биде заштитно лице на козметичката линија за коса – заклучува Корина.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close