Кафе муабет

Никогаш не сме ја виделе во вакво издание: Оваа фотографија на ќерката на Драгана Мирковиќ го “запали” Инстаграм

Мануела е копија на мама...

Мануела Бјелиќ со години живееше во сенка, бидејќи решила на одредено време да го деактивира својот профил на „Инстаграм“ и да ги ускрати следбениците од објавите од нејзиниот бајковит живот, но сега им се поклони на трендовите и го врати профилот на споменатата социјална мрежа и благодарение на тоа преку ноќ стана вистинска сензација.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Мануела често споделува фотографии од нејзините луксузни патувања и со тоа не ги остава рамнодушни своите следбенициа секојдневно добива и коментари дека е вистинска убавица и копија на мама Драгана.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Мануела не престанува да го привлекува вниманието на јавноста. Откако неодамна стана активна на социјалната мрежа Инстаграм каде редовно објавува свои фотографии медиумите го следат секој нејзин чекор.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Сега таа ги израдува своите следбеници со фотографии од хрватското приморје каде блесна во полн сјај, а посебно внимание привлече со витката линија па многумина велат дека потсетува на својата мајка кога била на почетокот на кариерата.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Неодамна одекна веста дека синот на пејачката Марко си најде девојка, а сега Мануела се најде во центарот на вниманието.

фото инстаграм/Марко Бјелиќ

Кога ги прашав зошто сакаат да бидат на Инстаграм, ми одговорија дека тоа е еден вид слобода за нив“, вели Драгана.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

„Можам да го разберам тоа, но ги предупредив дека можат да се збогуваат со својата приватност.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Отпрвин не го разбраа тоа, се прашуваа – зошто да им бидат интересни на медиумите кога не се познати. Сепак, набрзо им стана јасно дека сум во право“, додала пејачката.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Ќерката Мануела е вистинска принцеза чии родители и го обезбедиле животот од соништата, а многумина се прашуваат како ќе изгледа момчето кое ќе успее да го освои нејзиното срце и да добие наклонетост и од нејзиниот татко, кој е маѓепсан од неговата принцеза.

фото инстаграм/Тони Бјелиќ
фото инстаграм/Тони Бјелиќ

-Мануела е поинаква, повлечена е, таа е мое бебе. Моите пријатели велат дека е девојка со најубави очи и најчиста душа.Тие се нормални деца што е најубав комплимент денес. Не се разгалени, тие не патат за брендови, јас дури еднаш ја замолив ќерка ми да облече еден од моите фустани затоа што е малку поексклузивен и брендиран, а таа не сакаше да слушне, срам и е другарките да ја видат во него.Таква е таа“, изјави во една прилика Драгана.

фото инстаграм/Тони Бјелиќ

„Кај нас доаѓа друштво од различно потекло, а пред се пријателите ни се претежно луѓе со некоја просечна плата. Нашите деца се свесни за парите и веќе имаа можност да заработат. Марко на пример се занимаваше со сметководство. Мануела работеше на рецепција три месеци, доволно за нејзината возраст да стекне искуство и работни навики. Тоа беше нивна желба да работат, ние не ги принудивме на тоа“, истакна пејачката.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ
фото инстаграм/Мануела Бјелиќ
фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close