Кафе муабет

Никогаш не ме допираа коментарите дека сум љубовница: Весна Џогани искрено за навредите ко ги добва и по 20 години брак!

Пејачката откри детали за бракот со Џоле...

Весна и Џоле Џогани важат за еден од најскладните парови на естрадата и покрај скандалот кога се појавија информации за неговото наводно неверство.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Својата љубовна приказна ја започнаа пред две децении, а денес се сакаат како првиот ден.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Откако откри дека се запознале сосема случајно, Весна откри уште неколку детали од нивниот живот.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Таа истакна дека кога почнала да живее заедно со Џоле морала да се соочува со секакви коментари, била и „прељубничка“ и „киднапер на сопрузи“ и беше ставена на столбот на срамот. Таа беше свесна за сето ова, но истакна дека во нту еден момент тоа не ја допре.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

“Никогаш не ме допре. Јас го решив тоа во мојата глава од првиот момент. Прво започнавме деловна соработка. Сфатив дека не можам да ја променам јавноста освен да влијаам на моите постапки. Не сакав да ја загубам енергијата и силата и да им угодам на сите кои не веруваа во нашата врска, кога таа почна да е емотивна и да добива друга димензија, сфатив дека никој ништо не ми може ако со него имам искрен однос во четири ѕида. Сега сум зрела, ми требаат 5 минути да расчистам со себе, но свесна сум дека тоа секогаш ќе ме следи. Заедно сме 20 години, не сме две минути, но некои луѓе не разбираат“, рече Весна, која се уште добива коментари од таков тип.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

„Дали некогаш сте гледале иден сопруг во Џоле, кога бевте танчерка во групата, а тој беше во брак со Слаѓа?“, ја праша водителот Синиша Медиќ во магазинот Гранд.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

„Не. не, не, ми се допаѓаа сосема поинаков тип на маж во тоа време. Малку подоцна ми кликна, созреав, имав 24 години и после една година забавување само сфатив дека дотогашните приказни во врските не ме исполнија целосно. Забележав дека се надополнуваме… Тоа може да го разберат само оние што го доживеале“, искрена љубов рече Весна Џогани.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

За потсетување минатата година во јавноста излезе веста дека Џоле Џогани наводно ја изневерувал својата сопруга Весна Џогани со која има две деца, со нивна блиска соработничка.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Весна и тогаш остана смирена и се огласи во јавноста истакнувајќи дека таа вест е измислица.

foto paparaco lov/printscreen

За жал, оваа вест што одекна беше шокантна, но морам да кажам дека нема приказна за измама, мојот сопруг е успешен човек. Не ни треба ваков вид на маркетинг. Но, не дојдов да го негирам тоа. Се чувствував чудно, иако со години сум во медиумите. Луѓето кои ме познаваат знаеја дека тоа не е вистина. Не знам што да кажам. Луѓето треба да разберат дека нам не ни е потребна ваква реклама.Таа е наш деловен соработник, управува со сè поврзано за нашиот бизнис, таа е наш близок пријател, се слушаме 50 пати на ден. Ние не паднавме од Марс, тие не треба да нè исмеваат на овој начин. Таа жена има голем проблем, таа не е виновна. Секако, бакнеж, дали те бакнав илјада пати кога се видовме? Некој можеше да не снима и да направи приказна. Нашата комуникација е многу искрена, Џоле е сурово искрен, понекогаш ми е тешко да го прифатам тоа. Кога беше објавена првата снимка, не ми беше грижа, бев во стилот „Што?“. Децата легнаа, останавме сами, му реков „Имаш ли нешто да ми кажеш?“. Му ги знам усните кога се смее дали е нешто или не. Мислев тој знае што се случува, тој вели дека не знае за што станува збор. Сакам сега да ви кажам тука дека ова е лага и нема приказна за негирање, а штетата е веќе направена. До мене стигнаа секакви коментари. Ако Џоле имаше некоја друга, тој ќе ми кажеше – рече таа и ја спомна жената што е на видеото:

Фото инстаграм/Весна Џогани

Разговаравме, имаме поинаква врска, нејзиниот сопруг … Таа штета може да се прошири, целото мое семејство знае дека сум среќна. Но, нејзиниот сопруг е повреден. Тој не е од јавниот свет и тоа силно го погоди. Се обидов да му објаснам, добивам пораки „Кармата е кучка“. Ја прашав дали е добро, да размисли за себе и дека знам дека нема љубовна афера со мојот Џоле. Не стигнав до нејзиниот сопруг. Ќе се потрудам да разговарам со него. Не сакам да дадам простор за ширење на агонијата.

Фото инстаграм/Весна Џогани

Кога бев млада, се сомневав во него, но тоа беа детски болести. Слаџа не ми се јави, не ја интересира. Силвија ми рече „Боже, глупости“. Нашите деца не прашуваа ништо. Моето постаро дете е осмо одделение и тоа се страшни работи. Тој (Адријан) сега ги мрази медиумите затоа што ги допирате неговите родители. Тоа е нормално, тој секогаш ме брани – рече таа.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани
Фото инстаграм/Весна Џогани
Фото инстаграм/Весна Џогани
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close