Кафе муабет

Никогаш не била поубава: Ана Бекута ја симна црнината и дојде на свадба кај синот на Саша и Сузана- еве што носеше!

Избра елегантен фустан во крем боја...

Познатиот пар Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ вчера во ресторан во Белград направија гала веселба по повод венчавката на нивниот постар син Данијел и неговата партнерка Тијана.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ
фото нови.ба

На свадбата присуствуваа многу познати личности, меѓу нив Снежана Ѓуришиќ со партнерот Вања, Горан Шљивиќ со сопругата Воја Недељковиќ со сопругата, Билјана Сечивановиќ, Ана Бекута, Милан Митровиќ со бремената сопруга и други.

“Сигурно ќе пеам, свирев со Даниел, се дружевме, мора да пееме и да се забавуваме. На невестата не смее да и се приближува, таа сега е на безбедно. Ќе биде забавно”, изјави пред веселбата Милан Митровиќ.

фото нови.ба

Александар Милиќ- Мили на свадбата дојде со сопругата која многумина ја фалат за нејзиниот изглед, а по него Драган Стојковиќ, Босанац со сопругата и Сања Кужет со сопругот.

Идните сопружници и пред свадбата живееле заедно, а двете семејства убаво се согласуваат.

фото нови.ба

Инаку ова е прва свадба на која присуствуваше Ана Бекута по загубата на својот партнер. Таа  ги изненади сите со својот стајлинг. Ја тргна црнината и облече фустан во крем боја со интересен дезен.

фото Инстаграм/Ана Бекута

Пејачката откако го загуби Мрка се обидува да продолжи со животот и обврските!

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Српскиот политичар и почесниот претседател на СПС и народниот пратеник Милутин Мркоњиќ (79) почина во Белград во Инсистутот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“.

Фото Инстаграм/Ана Бекута

Иако нивната љубов беше бајковите изминатите години само една желба не биле во можност да им се оствари, истакнала пејачката.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Жал ми е што немам дете со Милутин. Сакав порано да сме се сретнале и да имаме потомство. Тој би бил одличен татко сигурна сум во тоа, истакна неодамна Ана.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

-Животот нас не спои малку касно за тие работи, но тука се моите внуци кои нас тоа ни го надоместија. Често зборуваме тој и јас како би ни се викало детето, дали би сакале повеќе момче или девојче…
Сакаме да мечтаеме бидејќи нашата љубов е навистина силна, изјавила Ана Бекута пред неколку години.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Легендарната пејачка покрај својот партнер беше се до последниот ден, а нејзиниот син Игор од привот брак со клавијатуристот Александар Савиќ многу го почитувал и го ценел Милутин.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

– Мојот син не сака да се експонира во јавноста и едвај можеме да го натераме да дојде со нас на некое случување. Едноставно не сака медиуми. Милутин и Игор совршено се сложуваат. Игор го почитува Милутин повеќе од својот татко, зборувала пејачката своевремено.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм
ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм
Фото Инстаграм/Ана Бекута

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close