Дом и семејство

НИВНАТА РЕАКЦИЈА ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: Близначиња се сретнаа за прв пат по 200 дена- ова е драгоцен момент!

Близначињата кои го освоија светот

Ретка медицинска состојба ги раздели близнаците Кора и Милер МекКој во текот на првите седум месеци од нивниот живот.

 

Foto Printscreen

 

Кај нив бил дијагностициран со синдром на трансфузија на близнаци и селективно ограничување на интраутериниот раст, што влијаело на нивниот раст во матката.

 

Foto Printscreen

Девојчињата се родени во 30-та недела.

 

Foto Printscren

 

Кора се родила со тежина од 1.615 грама, додека Милер тежела само 500 грама.

Тие беа разделени се до овој месец, кога на 1-ви ноември конечно го имале свето прво запознавање.

 

Foto Printscreen

Овој пресладок момент беше и снимен и поставен на социјалната мрежа Инстаграм..

 

 

Инаку Милер до тој ден беше во болница поради срцев удар.

 

foto Printscreen

 

“Ова е пат кога сите се собравме заедно, затоа што девојчињата беа разделени кога имаа само три недели. Беше навистина емотивно. Тие инстинктивно се држеа за раце”, изјави нивната мајка Линдзи за телевизијата Alive 11.

 

Foto Printscreen

 

Милер се опоравува од операцијата и нејзините родители се надеваат дека наскоро сите заедно ќе дојдат дома.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close