Кафе муабет

„Не ја запознав лично, но поубава е од Марина”: Се огласи мајката на Дарко Лазиќ и откри детали за новата љубов на пејачот!

Сепак сега излегоа докази дека Дарко и Барбара уживаат заедно и го прославија роденденот на пејачката во Швајцарија...

Дарко Лазиќ ужива во љубовта со својата нова девојка Барбара Бобак а со неговата свршеница Марина со која го има синот Алексеј се раздели пред само неколку месеци.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Иако се обдуваше да ја сокре разделбата со неа и на почетокот истакна дека ги чека убав период и дека планираат свадба, сепак Марина реагираше и рече дека нема никакви планови за брак со пејачот и дека нивната врска е завршена.

foto arhiva
фото инстаграм

Сепак сега излегоа докази дека Дарко и Барбара уживаат заедно и го прославија роденденот на пејачката во Швајцарија.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Новинарите од Курир ја повикаа мајката на Лазиќ, Бранка да го слушнат нејзиниот коментар за новата избраничка на синот. Таа истакна дека не ја запознала Барбара, но дека според она што го видела на фотографиите во медиумите, била поубава од Марина.

foto instagram
foto instagram
foto instagram
foto instagram

– Јас не ја запознав таа девојка, тој не ја донесе дома. Кој знае дали сето ова е вистина. Јас дури и не го прашувам мојот син такви работи, ниту тој ми кажува нешто. Сега е во Германија, не знам ни кога ќе се врати, таму е подобар, што треба да прави тука? Имам внуци, тоа ми е најважно. Видов дека Барбара, Барби или како што пишуваат на Интернет,  личи на Марина. Таа воопшто не личи на неа, таа е поубава од неа, но додека Дарко не ми каже дека се заедно, не верувам во тие приказни – заклучува Бранка Лазиќ.

фото курир.рс
foto instagram
foto instagram

Дарко и јас не живееме заедно скоро 4 месеци . Причините се јасни. Мислам дека не му доликува вакво однесување но боже мој негов живот негова работа , рече Марина и започна да зборува за синот Алексеј.
“Се чувствувам одлично, конечно имам заслужен мир со моето дете. Алексеј е најомиленото и најсреќното дете, тој е во центарот на вниманието во моето семејство”, рече Гагиќ пред извесно време и  реши да стави крај на оваа приказна.

foto instagram
foto instagram
foto instagram
foto instagram

Како што пишува Свет, за одлуката на Дарко да замине од Србија и да започне бизнис во Германја особено се среќни родтелите на Марина на кои им е драго што двајцата веќе не се заедно.

foto instagram
foto instagram
foto instagram
foto instagram

– Среќни се што сè вака заврши и се надеваат дека Дарко и Марина нема да се смират. Од самиот почеток, тие не беа за таа врска и и рекоа на Марина да го напушти Дарко, но таа не сакаше да слуша. Тие не мислат дека тој е лош човек, едноставно не е за неа. Тој секогаш беше проблематичен, сакаше да пие, менуваше девојки, па како таа помисли да го смени? Што би рекле Слободан и Сандра:
„Ова е најдобро за двајцата, неговата куќа е далеку од убава“. Марина беше многу вознемирена и нервозна покрај него, и тоа не е добро за никого, а најмалку за дете – изјавил еден од роднините на Марина за споменатиот медиум.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close