Дом и семејство

“Не стигнувам да ја видам ќерката”: Петар Грашо се пожали- поради обврските не поминува време со својата миленичка!

Има многу настапи...

Петар Грашо во јули годинава се оствари во улога на татко. Неговата сопруга Хана Хуљиќ, со која се ожени во февруари, роди девојче на кое родителите и го дадоа името Алба.

фото инстаграм/Петар Грашо

Грашо вели дека поради бројните концерти и обврски не успева да помине доволно време со семејството.

фото инстаграм/Петар Грашо

– Целта ни беше концертната година да ја заокружиме со најголемата арена во регионот, а тоа е Белградската арена. Навистина се радуваме на тоа, изјави за медиумите Петар Грашо.

фото инстаграм/Петар Грашо

Како што изјави, ќе настапи на 11 ноември, а публиката може да очекува два часа чиста емоција и радост и со сигурност тврди дека целиот концерт ќе биде позитивно и пријатно изненадување.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Со оглед на тоа што годината ја исполнив со концерти уште пред да се роди ќерка ми, за жал не стигнувам ни да ја видам. Сè уште е бебе, воопшто не се занимава со музика. Ќе ги видиме нејзините афинитети, полека, рече Грашо.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Во текот на мојот живот, семејството отсекогаш било јадро и почетна точка на се, како и пристаништето во кое се враќам. Се трудам да бидам добар родител и партнер. Кога те води љубовта, убавите работи сами по себе се случуваат – рече Петар неодамна.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Тој рече дека е горд што луѓето од 7 до 77 години го слушаат.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Додека нејзиниот сопруг е доста активен на деловен план, Хана се посвети на ќерката Алба која ја добија во јули.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Убавата Хана неодамна за прв пат се појави во јавноста и по долго време блесна на еден јавен настан.
Таа се појави на церемонијата на доделување на европските награди за филмска музика Camille Awards што се одржа во Сплит.


31-годишната Хана на овој настан беше придружувана од нејзината мајка Вјекослава, таткото Тончи и братот Иван Хуљиќ, додека нејзиниот сопруг Петар Грашо никаде го немаше. Убавата мајка за специјалната пригода избра портокалов фустан кој одлично и прилегаше, а насмевката не ја тргна од лицето.

фото инстаграм/Шоубизз

Откако во јули стана мајка на малото девојче Алба кое го доби со Петар Грашо, Хана ретко се појавува во јавноста, па ова нејзино појавување ги заинтригира сите.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Инаку новопечениот дедо, Тончи Хуљиќ неодамна во гостувањето во една емисија, проговори за врската со својата внука Алба, која неодамна ја доби од ќерката Хана и зетот Петар Грашо.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Видно весел и опуштен Хуљиќ искрено зборуваше за своето детство, образование и музички пат што го доведоа до статус на хрватски музички хитмејкер, но најинтересен дел од интервјуто беше оној во кој прозборе за својата внука Алба.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Тој истакна дека како некој кој пред извесно време за прв пат ја добил улогата на дедо се труди да има што повеќе слободно време за да може да биде со малото девојче.

фото принтскрин/Инстаграм

-Како дедо гледам секој слободен момент да имам време да одам таму за да видам како е се по разгалена и слатка а има само неколку месеци, рече Тончи.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Покрај тоа дека сака да го поминува времето со својата внука, Тончи откри и дека решил повеќе да не настапува во живо, односно некое време да не одржува концерти. Отсега ќе издава само студиски албуми и нови песни, но на кратко ќе се откаже од концерти.

фото инстаграм/Тончи Хулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close