Бебе

Не знаеше дека има корона, стоечки ја издржа, но го загуби бебето: Тамара ja опиша својата болка

– Точно е, така Бог сакаше – рече Тамара

Тамара Ѓуриќ неодамна го откри полот на бебето и најави дека со својот избраник очекува девојче, но пред некој ден ја соопшти жалната вест.

– Точно е дека го изгубив бебето, тоа е она што го сакаше Бог. Ја поминав короната на нозе, но пред некој ден го изгубив бебето. Не би сакал повеќе да зборувам на таа тема – рече Тамара Ѓуриќ за Ало!

– Тамара не знаеше дека е заразена со коронавирус, таа вирусот го поминала на нозе но кога  направила тест за антитела, потврдено и било дека е позитивна на  ковид, а потоа го изгубила бебето – изјави извор близок до Ѓуриќ.

Таа исто така објави на Инстаграм, каде напиша дека е во ред и им се заблагодари на сите за грижата.Како што беше напишано, Тамара беше во третиот месец од бременоста, за која исто така зборуваше, а очекуваше бебе со свршеникот Никола.

Тие требаше да се венчаат во јуни годинава, поточно на Видовден, меѓутоа, ситуацијата со пандемијата ги попречуваше нивните планови, па свадбата беше одложена.

И позната фолкерка Јелена Костов веќе три недели има корона – „Не знам кој дел од телото ме боли повеќе“.

По деветнаесет дена од првите симптоми се чувствува подобро

Пејачката Јелена Костов раскажа дека три дена откако почувствувала болки во коските, температура и сува кашлица дознаа дека е болна од вирусот корона.

Како што раскажува пејачката, ни по деветнаесет дена борба со опасниот вирус не успеала да се излечи.

„Сега сум подобро, фала му на Господ. Денес е точно 19-ти ден од мојата борба со короната. најголема среќа имам што со белите дробови е се’ во ред. Целото време сум дома, но можам да ви кажам дека на своја кожа почувствував колку е тоа еден опасен и еден злокобен вирус кога во рок од три дена повеќе не знаев кој дел од телото ме боли повеќе. Не можев да станам од креветот, а по три дена почна да оди кон подобро. Сепак, вчера го добив и вториот тест кој се уште е позитивен“, изјави Јелен Костов деновиве за српскиот портал „Курир“.

Пејачката претрпе голем губиток.

Јелена Костов преку социјалните мрежи се збогуваше од својата кума. Таа со болка во срцето опиша колку и е тешко заради неа.

„Око мое убаво, кумо моја… Зарем е можно се во еден момент да се сруши… Се.. А толку убави планови имавме. Се плашев од овој проклет ден и не знам како да се снајдам со ваквата неиздржлива болка… Премногу боли… Не сакам да прифатам дека повеќе никогаш нема да те видам… ќе те чувам во срцето се додека сум жива. Патувај со ангелите, ангелу мој“, напиша Јелена на социјалните мрежи.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close