Кафе муабет

Не бираат време ни место: Пријовиќ и Филип Живојиновиќ се скараа јавно- вакви зборови од него никој не очекуваше!

Парот се пошегува на социјалните мрежи...

Конфликтот меѓу Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ веќе подолго време е тема во медиумите.

Имено, Филип долго време беше во Америка поради деловни обврски, а неговото отсуство многумина го протолкувале како знак на брачна криза.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Сепак, се чини дека работите се малку поинакви, бидејќи по враќањето во Србија, сопругот на Александра Пријовиќ ја користи секоја прилика да биде покрај неа.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Сега кога Александра го промовира својот албум, брачната двојка Живојиновиќ сфатила дека написот како „Конфликт меѓу Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ ќе ја потресе јавноста“ дополнително ќе влијае на нејзиниот маркетинг. Затоа решија да се пошегуваат и на тој начин да ги збунат следбениците и медиумите, па ја направија првата јавна, мала брачна кавга на „Инстаграм“.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Имено, Александра ги известила фановите дека следуваат спотови за уште два финални синглови од новиот албум, а во приказната се приклучил и нејзиниот сопруг, за дописите набрзо да добијат саркастични размери.

фото инстаграм/александра пријовиќ

– До крајот на албумот остануваат уште две песни,  ‘Ja sam odlično’ и ‘Marš’. Ќе ви откријам дека и двете се брзи, едната ми е омилена, а кое име ви е поинтересно? – ги праша Александра своите следбеници на Инстаграм, на што Филип одговори:

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Ма, Марш… Не толку поради песната, но морав да ја искористам понудената прилика да ти го кажам тоа.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Пејачката во ист стил одговори на духовитата забелешка на нејзиниот сопруг:

фото инстаграм/александра пријовиќ

– Марш ти! Дали е можно ова јавно да го напиша? Ќе те блокирам – напиша таа, а на фановите веднаш им беше јасно дека се работи за шега и дека работите одлично функционираат меѓу брачните партнери.

фото инстаграм/александра пријовиќ

Александра Пријовиќ неодамна беше во фокусот на вниманието поради тоа што ги избриша сите фотографии од својот „Инстаграм“ профил, а многумина заклучија дека тоа е еден вид маркетиншки трик пред објавувањето на новиот албум.

фото Стори.рс

Покрај овој гест, следеше и промената на Александра Пријовиќ, која ги изненади и воодушеви и семејството и нејзините фанови.

фото Стори.рс

Имено, пејачката реши целосно да го промени имиџот за потребите на новиот албум, а промената на Александра Пријовиќ предизвика лавина од коментари.

фото Стори.рс

Комплиментите на сметка на совршената линија, но и фризурата се редат од ден на ден. А особено воодушевување пејачката предизвикала кога се појавила на свадбата на синот на Џани во придружба на нејзиниот сопруг.

фото Стори.рс

Александра блесна во асиметричен сатенски фустан во жешка розова нијанса, а нејзината нова фризура дојде до израз.

фото Стори.рс

Имено, таа ги скратила шишките и на тој начин на своето лице му даде сосема нов сјај.

фото Стори.рс

Со потемнет тен, широка насмевка и неверојатен изглед ги воодушеви сите присутни а особено нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ кој не го тргнал погледот од неа цела вечер.

фото Стори.рс

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close