Кафе муабет

НЕМА СОМНЕНИЕ ДЕКА СЛЕДЕН ЧЕКОР Е СВАДБА: Оваа фотографија на Ксенија Кнежевиќ и нејзиното момче открива се за нивната врска

И даде втора шанса на љубовта...

Фотографијата на Ксенија Кнежевиќ со долгогодишното момче Никола Тодоровиќ ја воодушеви армијата нејзини обожаватели на социјалните мрежи, а многумина се осмелија да коментираат дека делуваат толку возбудено и среќно, па дури и предвидуваат дека наскоро пејачката ќе стапне на лудиот камен, судејќи по нивната блискост.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Јавноста нема често прилика да го види момчето на Ксенија Кнежевиќ, а пејачката и тој почнаа да живеат заедно, што беше логична последица, бидејќи тие се во врска повеќе од шест години.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Иако минатата година имаа криза поради која ја прекинаа врската и Ксенија потоа влезе во романса со младиот актер Павле Менсур (што никогаш официјално не ја потврди ниту демантираше), сега љубовта меѓу неа и Никола е се посилна, па многумина прашуваат дали наскоро ќе го официјализира.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Исто така, бидејќи Ксенија многу брзо ја заврши авантурата со три години помладиот актер и и даде уште една шанса на својата долгогодишна љубов, многумина се радуваа кога видоа дека таа повторно блеска и дека се е во ред меѓу неа и Никола и дали ќе застанете на луд камен, останува времето да покаже.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

Во неколку наврати Ксенија зборуваше дека сакала да и даде втора шанса на љубовта.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

– Вие ќе прочитате се. Сфативме дека тоа е тоа и сега живееме заедно, јас и мојот долгогодишен дечко. Јас и мојот Никола се уште сме заедно, нема ништо интересно тука. Сега е шеста година како сме заедно.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

Тој направи куќа за нас, по професија е архитект, а и многу добро готви – изјави пејачката во споменатата емисија.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

Љубовната идила на трите прекрасни девојки од групата “Ураган” е секогаш под будното око на медиумите.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

– Момчето со кого се забавувам го познавам цел живот. Прво се дружевме, па потоа се роди љубовта меѓу нас. Пет години сме заедно и мислам дека тој ќе биде за кого ќе се омажам, рече неодамна Ксенија.
Не планирам наскоро брак ни деца, затоа што сме млади. И двајцата сме фокусирани на кариерата, но кога ќе дојде време за тоа, ќе се омажам, нема да бегам од тоа, збоуваше Ксенија за медиумите.
Врската ја прекинале мирно, а пејачката изјавила дека некое време сака да биде сама и да се посвети на себе си и на кариерата.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Но сепак во меѓувреме работите се променија. Иако многумина мислеа дека ставиле крај на љубовта која трае веќе шест години, Ксенија ги изненади сите со веста дека наскоро би можела да стапне на „лудиот камен“.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

– Можно е наскоро да стапнам на „лудиот камен“. Сега се договараме за нешто. Почнуваме да живееме заедно. Мислам дека беше време. Среќна сум! Тоа е единственото што можам да ви го кажам засега – со широка насмевка изјави Ксенија за „Премиера“.

Фото Инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

Извор близок на Ксенија неодамна откри за домашните медиуми дека таа брзо сфатила дека сака да и даде уште една шанса на љубовта, која и покрај оваа пауза траела цели шест години во мир и хармонија.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм

Ксенија Кнежевиќ е ќерка на познатиот пејач Ненад Кнежевиќ – Кнез.

ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
ФОТО: Ксенија Кнежевиќ / Инстаграм
фото инстаграм/Ксенија Кнежевиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close