Дом и семејство

Нема поголема среќа: Бремената Бојана Баровиќ гордо го покажа стомачето, најдобриот пријател објави фотографија

Децата за нив се најголем благослов...

Бојана Баровиќ никогаш не криела дека нејзините деца, Леона и Симон и се најдобри пријатели.

фото инстаграм/Бојана Роквиќ

Никола и таа во нив најдоа спас во најтешките моменти од нивниот живот, а мајчинството за неа е непроценливо искуство.

фото инстаграм/Бојана Роквиќ

Од таа причина Бојана од време на време се сеќава на периодот на бременост, па дури сега на својот „Инстаграм“ сподели фотографија на која гордо го покажува трудничкиот стомак, а фотографијата како „инстаграм меморија“ ја сподели нејзиниот најдобар пријател и долгогодишен соработник, фотографот Милош Надаждин.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ
фото инстаграм/Бојана Роквиќ

Бремената Бојана Баровиќ со насмевка на лицето, во поодмината бременост не ја криеше желбата да го запознае синот, кој со нетрпение го очекуваше, а сега се присети на бременоста во која неизмерно уживаше.

фото инстаграм/Бојана Роквиќ

Инаку Бојана е поранешнa манекенка и учесник на Survivor, која со својата природна убавина постигна голем успех во манекенството, но и во новинарство, глумата и музиката.

фото инстаграм/Бојана Роквиќ

Уште на 14-годишна возраст, таа влезе во светот на модата, која, во годините што следеа, и овозможи живот низ Европа, како и во Азија и Америка, каде што посетуваше часови по глума и доби неколку улоги.

фото инстаграм/Бојана Роквиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ

Ги красеше насловните страници на бројни модни списанија и беше заштитно лице на многу брендови, а нејзиното учество во реалното шоу „Преживеан“ беше клучен момент за да се запознае со својот избраник, пејачот Никола Роквиќ, со кого подоцна се омажи и создаде семејство.

фото инстаграм/Бојана Роквиќ
фото инстаграм/Бојана Роквиќ

Бојана исто така е многу свесна за нејзината убавина, па затоа нема проблем да се фотографира без шминка и на својот инстаграм профил објавува фотографии без никакви ефекти.

фото инстаграм/Бојана Роквиќ

– Кога би можела да бирам, би било – без филтри, без шминка, издание за на плажа и живот на плажа засекогаш – рече Баровиќ во една прилика.

фото инстаграм/Бојана Роквиќ
фото инстаграм/Бојана Роквиќ
фото инстаграм/Бојана Роквиќ
Фото Инстаграм/Бојана Роквиќ
Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close