Кафе муабет

НЕМА ДА МОЖАТ ДА СОБЕРАТ КОЛКУ ЗАРАБОТИВМЕ! Брена откри колкаво е нивното богатство- сега и синовите заработуваат, парите им доаѓаат од сите страни!

Памено инвестираат...

Имотната состојба на една од најголемите ѕвезди на овие простори, Лепа Брена, се уште е мистерија за јавноста и многу луѓе незнаат што се поседува таа.

фото инстаграм/Лепа Брена

Имено освен што е пејачка Брена има и други бизниси. Таа сега им испрати порака на оние кои се обидуваат да соберат колку пари има на сметка.

фото инстаграм/Лепа Брена

Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ неодамна објавија дека планираат да инвестираат во изградба на комплекс на Златибор, а често се шпекулира и за други нивни деловни потфати.

фото инстаграм/Лепа Брена

Медиумите пишуваат колку пари има пејачката на сметката, а таа вели дека не обрнува внимание на тие информации:

Фото Инстаграм/Лепа Брена

– Да размислував за тоа во последните 40 години, ќе завршев на клиника за ментално изненадени луѓе. Им дозволувате на медиумите да допрат до вашиот џеб до одредени граници. Но, тие не можат ни сами да го состават тоа, па го гледам како еден вид забава за нив – открила Брена.

Фото Инстаграм/Лепа Брена

Пејачката најави и дека во наредниот период нејзиното богатство ќе се умножи уште повеќе поради бизнисот што го започнува и дека дури тогаш е подготвена за се што ќе се пишува.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Понатаму нема да можат да го соберат целото богатство!. Многу се работи и се инвестира паметно. Нашите деца пораснаа, тие сега се мажи кои се занимаваат и со бизнис, и јас сум исклучително горда на тоа – рече таа.

фото инстаграм/Лепа Брена

Од заработените пари брачната двојка со години инвестирала, меѓу другото, и во недвижнини, па изградиле вистинска империја, а моментално уживаат во богатството кое го поседуваат.

фото инстаграм/Лепа Брена

Брена и Боба со синот Виктор со години живеат во луксузна куќа на Брежаниска Коса, која изгледа како бајка, но освен неа поседуваат уште неколку имоти, автомобили и луксузна јахта.

фото инстаграм/Лепа Брена

Внатрешноста на вилата изобилува со детали во нијанси на беж и златна боја, на кои може да се забележи и позлата. Во дворот има голем базен на две нивоа, кој е опкружен со зеленило.

фото инстаграм/Лепа Брена

Познатата двојка поседува стан и во Црна Гора, во една од најскапите згради во Будва, а цената на метар квадратен од „кралскиот стан“, како што го нарекуваат, изнесува дури 4.000 евра. Кога се ќе се собере, ако станот што го зеле Брена и Боба е најмалку 70 квадрати, цената не е помала од 280.000 евра, пишува „Телеграф.рс“.

фото инстаграм/Лепа Брена

Покрај станот поседуваат и јахта на која уживаат секогаш кога имаат можност.

фото инстаграм/Лепа Брена

Цената на јахтата е неверојатни 6.000.000 евра, а поголемиот дел од времето на неа го поминуваат кога се на црногорското или хрватското приморје, каде често е закотвена во зимските денови.

фото инстаграм/Лепа Брена

Боба и пејачката поседуваат и куќа во Мајами, каде сосетка им е кралицата на поп музиката Мадона. Брена призна дека неколку пати налетала на пејачката, но не разговарале.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Ја сретнав Мадона во Монте Карло во лифтот и видов мала жена која личеше на неа. Беше со обезбедување, имаше наочари, жената тргна на џогирање. Велам „погледни ја оваа жена, таа е иста Мадона“ и на крајот сфатив дека тоа е таа – рекла тогаш Брена.

фото инстаграм/Лепа Брена

Куќата вреди повеќе од 900.000 евра, има над 400 метри квадратни и се наоѓа веднаш на самиот брег.
Пејачката и поранешниот тенисер поседуваат и стан во Монте Карло од 150 метри квадратни, во кој има голема дневна соба со две кујни, тераса, спална соба и три соби за гости. Во 2016 година го реновирале и го смениле целиот мебел. За тоа издвоиле дури 50.000 евра.

фото инстаграм/Лепа Брена

Покрај недвижен имот, брачната двојка поседува и неколку луксузни автомобили со кои често патуваат на луксузни дестинации.

фото инстаграм/Лепа Брена

Она што е познато е дека Лепа Брена и Боба Живојиновиќ наскоро ќе почнат да градат луксузен хотел на Златибор во кој ќе инвестираат околу 50 милиони евра.


Тоа го потврди и поранешниот тенисер кој рече дека планира да инвестира и во бизнисот во Мајами.
Како што дознава српски Курир, овој луксузен објект ќе се гради зад езерото, меѓу Дино паркот и студентското одморалиште. Како истакнат спортист, Боба таму во 90-тите доби парцела од два хектари.
Тоа го потврди и поранешниот тенисер кој рече дека планира да инвестира и во бизнисот во Мајами.

фото инстаграм/Лепа Брена

Пазарната вредност на декарот во тој дел, како што дознаваат медиумите од трговците со недвижности, е меѓу 25.000 и 30.000 евра, па затоа неговата парцела чини околу шест милиони евра.

фото инстаграм/Лепа Брена

Брена и Боба со години имаат фирма за чистење фасади, покриви, патеки, но и патишта и вадење графити од ѕидови.

фото инстаграм/Лепа Брена

Овој бизнис парот неодамна го препушти на синот Виктор Живојиновиќ, но двајцата се уште се регистрирани како сопственици на бизнисот.

фото инстаграм/Лепа Брена

Пред неколку години го купија целиот кат на кулата во Нов Белград, а прв сосед им е Новак Ѓоковиќ. Семејството Живојиновиќ планирало да се пресели таму во следниот период, кога ќе ја продадат вилата на Бежанијска коса.

фото инстаграм/Лепа Брена

Тие поседуваат и винарија во Шидо, а планираат да инвестираат и во недвижен имот во Мајами и Малдиви.

фото инстаграм/Лепа Брена

Се пишуваше и дека Брена планира да започне бизнис со хулахопки и дека производот ќе го пласира во следниот период.

фото инстаграм/Лепа Брена

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close