Кафе муабет

НЕМА ДА ВЕ ОСТАВИ РАМНОДУШНИ: Ивана Селаков сподели видео од својата ќеркичка- ќе ве насмее до солзи!

Пејачката ужива во мајчинството...

Познатата пејачка Ивана Селаков, со своите следбеници на Инстаграм, сподели видео на кое нејзината ќерка Круна танцува на нејзината омилена песна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Selakov (@selakov)

„И така во круг… Дали вашите деца танцуваат на песната„ A ram sam sam “?“, Напиша Селаков под видеото и ги насмеа сите.

фото инстаграм

„Шеќер, таа ќе биде уметник, може да се види, таа има супер движење, жива, можеби ќе биде балерина“, „Танцувавме толку многу што сите ја научија и песната и кореографијата“, „Секој ден, само таа песна се слушаше “,„ Нашето бебе заспива само ако ја пееме таа песна“- се само некои од коментарите на мајки кои минуваат низ овие слатки маки.

фото инстаграм

Потсетуваме, Ивана и нејзиниот партнер Предраг ја добија ќерката преку медицинско помагало во оплодување, а познатата пејачка откри во едно од интервјуата што го даде за Азра.ба зошто се решиле на овој чекор.

фото инстаграм

-Среќна сум што повторно сум бремена по десет години врска. Мислам дека е вистинско време и момент, иако порано го сакавме тоа, Пеџа и јас, но сега сите коцки се склопија и мило ми е што асистираното оплодување успеа од прв пат. Одлучив да го сторам тоа пред се поради мојата возраст и затоа што немам што повеќе да чекам – рече тогаш пејачката.

Се запознале преку Фејсбук!

Инаку Ивана речиси 12 години е во емотивна врска со својот менаџер Предраг Мирковиќ.
Интересен е фактот дека оваа двојка се запознала 2008 година благодарение на Фејсбук.

Ивана во една прилика раскажа дека таа и Предраг прво се допишувале преку Фејсбук, а потоа се запознале и лично и потоа стапиле во емотивна врска.
Исто така еден гест на Пеџа во старт ја освои Ивана.

– Додека живеев во еден крај од градот како потстанар, а тој на другиот, ми понуди да ми зготви паста и да ми донесе на едно моторче кое тогаш го возеше. Се се врти околу храната, се смее пејачката и продолжува: Ја стави пастата карбонара на тој мотор, помина дваесетина километри за да ми го донесе јадењето и тоа баш ми остана онака впечатливо. Многу се потруди, откри пејачката во една емисија.

Нивната љубовна врска трае 12 години и двојката само еднаш раскинала во тој период и тоа на кратко време.

Уште малку и ќе славиме јубилеј. За овие 10 години колку што сме заедно не сме имале некои големи несогласувања, освен една криза која не раздвои. Главно имавме нормални кавги и закачки, што е составен дел кога со некого поминуваш 24 часа. Имавме едно раскинување на врската од еден месец. На двајцата тогаш не ни беше сеедно. Глумевме дека сме силни и дека ни е супер еден без друг, а всушност не беше така. Решивме да се смириме и повеќе такво нешто не ни падна на памет – раскажа Ивана за српските медиуми.


Ивана и Предраг со години се обидуваа да се остварат како родители, но тоа не им супеваше, па во 2017 година се одлучија на вонтелесно оплодување, кое беше успешно и тие наредната година ја добија ќеркичката Круна.

фото инстаграм

Ќерката им ги исполни животите на Ивана и Предраг и сега живеат во вистинска бајка за која сонувале подолго време.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close