Кафе муабет

Нема да верувате што прават: Принцот Вилијам откри големи тајни за кралското семејство!

Гордиот татко ужива во дружба со децата...

Во специјалната божиќна епизода од серијата Apple Fitness + „Време за прошетка“, чија премиера е денес, идниот британски крал сподели, неочекуван утрински ритуал на неговото семејство и откри какви се нивните утра, типични за семејство со три деца.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Поголемиот дел од утрото има голема кавга помеѓу Шарлот и Џорџ за тоа која песна да се отсвири во тој момент. И затоа морам да поставам правила еден ден тој избира една, а другиот ден на ред е некој друг. Така Џорџ го добива својот избор, а потоа и Шарлот. Таква е желбата за музика, вели принцот Вилијам и открива која песна е најголемиот хит во нивното семејство.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Една од песните што децата во моментов ја обожаваат е „Waka Waka“ на Шакира. Ова секако вклучува многу замавнувања со колковите. И има многу комбинации на облека, вели идниот англиски крал. Тој открива и дека Шарлот ја користи секоја прилика да ги покаже своите танцови вештини бидејќи веќе некое време посетува часови по балет.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Особено Шарлот трча низ кујната во нејзините балетски фустани. Потполно полудува со Луис кој ја следи наоколу обидувајќи се да го направи истото што и таа. Тоа е навистина среќен момент кога децата само уживаат во танцување, забава и пеење, вели гордиот татко.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Принцот Вилијам откри и три од неговите омилени песни, но објасни и зошто се толку важни за него.

Покрај песната на Шакира „Waka Waka“, која ја обожаваат неговите деца, тој го издвои стариот хит на Тина Тарнер „The Best“, за кој вели дека неговата мајка, принцезата Дијана, го пуштала во автомобилот за да му олесни него и на неговиот брат, принцот Хари, да се вратат на училиште.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Ќе пеевме и слушавме музика во кола до влегување во училиште. И така би заборавиле на реалноста и дека навистина се враќаме на училиште затоа што сте биле целосно изгубени во песните пред тоа. Ќе сакате да играте повторно само за да го одржите тој семеен момент, се сеќава тој.

Но, тој откри и со која песна сака да се расони и размрда, а тоа е хеви метал хитот „Thunderstruck“ на австралискиот бенд AD / DC.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Морам да кажам дека првиот пат кога ја објавив, а ја слушнав милион пати, си помислив: „Па, ова е прилично тешко за понеделник наутро.“ Но, сега кога го слушам, се чувствувам како да е најдобар лек за понеделник наутро. Апсолутно ве буди, ја започнувате неделата во најдобро можно расположение и чувствувате дека можете да се справите со се и секого, открива принцот Вилијам.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Тој понуди интимен увид во неговиот живот благодарение на добротворниот проект што го наведе да се здружи со Apple Fitness + за да сними една епизода од серијата аудио лични приказни на влијателни луѓе, што треба да ги поттикне корисниците да шетаат повеќе. Во епизодата, Вилијам зборува и за важноста на одржувањето на менталната форма, споделувајќи ги своите мисли за безгрижниот момент кога е извлечен од неговата комфорна зона.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Шарлот ги промени сите планови за предавање на круната!

Иако има само пет години, принцезата Шарлот, ќерката на принцот Вилијамс, и принцезата Кејт Мидлтон, е многу влијателна врз кралицата.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Наводно поради неа, кралицата сакала да го одложи предавањето на круната, до после нејзината смрт.
Извор близок на кралското семејство за списанието Мари Клер истакнал дека кралицата не сака да абдицира и да му ја предаде круната на машкиот наследник бидејќи тоа не би било добар пример за нејзината петгодишна правнука, па затоа решила да ги извршува своите должности до последен момент и да го остави назначувањето на нов владетел до после нејзината смрт.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Малата Шарлот, веќе пишува историја. Таа иако е четврта по ред за круната сепак е прва принцеза чие место во низата не е променето од раѓањето на нејзиниот помлад брат, тригодишниот принц Луиз.

Според Договорот од Перт 2011 година, младата принцеза Шарлот, стана еднаква наследничка на круната, што не беше случај дотогаш, затоа што машките членови на семејството секогаш имаа предност пред истата.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Со постигнување на овој договор, малата Шарлот несвесно направи пресвртница во историјата на британското кралско семејство, и токму поради фактот дека во иднина ќе има многу поголема одговорност отколку што би имала доколку не се случеше договорот, кралицата наводно сака да почека со предавање на круната.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close