Кафе муабет

Нема да верувате колкаво богатство поседуваат Тони Бјелиќ и Драгана Мирковиќ- еве како заработија милиони

Уживаат во луксуз...

Фолк дивата Драгана Мирковиќ веќе неколку пати ги отвори вратите од својот дом и нејзините фанови можеа да видат во каков луксуз живее со своето семејство.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Таа е позната како некој што го украсува својот дом онака како што таа сака. Пред неколку години го открила луксузот во кој живее.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Својата бања ја украсила со најскапите кристали на светот, Сваровски а погледнете како изгледа:

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Името на Драгана Мирковиќ ќе го најдете во музичките приказни, но и на листите на најбогатите јавни личности, како во регионот, така и во Европа.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Нејзиното богатство е предмет на дискусија на бројни странски сајтови кои го проценуваат богатството на познатите.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

А кога ќе погледнете што прави пејачката и со што располага, ќе го добиете одговорот што и донесе милиони долари.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Својата кариера Драгана ја започна во осумдесетите а до 2017 година издаде 21 албум, па слободно може да се каже дека таа заработува и од својата примарна професија – пеењето.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Иако интернетот и Јутјуб, како и нејзиниот канал, значително ги намалија приходите од продажбата на ЦД-а, меѓу обожавателите на Драгана има голем број на оние кои до своите омилени песни сепак стигнуваат на стариот начин, со купување дискови.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Кога станува збор за најпопуларниот канал на интернет, YouTube, Драгана има и свој забележителен простор на него. Таа достигна 100.000 следбеници, а потоа ја надмина таа бројка.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Не сметајќи ги трошоците за интернет услугите, обожавателите можат бесплатно да пристапат до нејзината музика, а како што можеме да видиме на нејзиниот официјален канал, нејзините музички спотови и снимки од концерти привлекуваат рекламни компании, што и носи значителен профит.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Сепак, многу позначајни извори на приход се оние создадени од заедничките деловни потези на неа и нејзиниот сопруг Тони Бјелиќ. На прво место тоа е телевизијата „ДМ САТ“, комерцијален ТВ канал чиј сопственик е пејачката.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Кабелската и сателитската телевизија е основана од Драгана и Тони во 2005 година во Пожаревац. Тие брзо стигнаа до листата на најгледани канали, борејќи се за престижно место во морето на комерцијални телевизиски станици. Зад себе веќе имаат повеќе од 13 години успешна работа, а популарноста на Драгана несомнено придонесе за популарноста на „ДМ САТ“ (телевизијата ги носи иницијалите на нејзиното име и презиме).

фото принтскрин

Клучот за богатството на Драгана, според најновата проценка на веб-страницата „Net Worth Celebrities“ е 100 милиони долари, а веројатно е компанија за продажба на луксузни автомобили. Меѓу клиентите има и голем број нејзини колеги, а пред неколку години Лепа Брена и Слободан Живојиновиќ го купија својот автомобил  за 150.000 евра.

фото принтскрин

Пејачката не крие дека е одличен познавач на Мајбах возилата, но и дека нејзиниот сопруг Тони е далеку поголем стручњак од неа.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Бидејќи Бјелиќ, кој со Драгана ги има ќерката Мануела и синот Марко, на сопругата и го префрлил целиот имот, скапата вила во Виена, украсена со кристали Сваровски, како и замокот во близина на австриската престолнина, кој семејството Бјелиќ-Мирковиќ го поседува по купувањето се смета за имот на Драгана.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Веб-страницата „Алпја лајф“ на која Драгана беше една од најбогатите јавни личности, моментално го прави најновиот пресек на нејзиното богатство. Дали резултатот ќе ги надмине овие 100 милиони долари останува да видиме.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ
фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
фото Hello.rs

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close