Кафе муабет

Некои љубови се вистински: Сале Тропико за прв пат за помирувањето со Јована

Откри дека не се смириле...

Јована и Салe Тропико повторно се во центарот на случувањата.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Откако во декември минатата година Александар Цветковиќ Сале и Јована Пајиќ објавија дека се разведуваат многумина беа во неверување.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Во десетгодишниот брак кој важеше за еден од најхармоничните, тие добија две ќерки Хелена и Џина, поради што решија да останат во пријателска врска.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Сепак, пред само неколку недели социјалните мрежи беа преплавени со видео на кое Јована и Сале Тропико како и досега среќни и насмеани го поминуваат викендот со своите ќерки. Веднаш почнаа шпекулациите дека парот е повторно заедно.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

На прашањето на новинарот на порталот grand.online дали навистина има надеж за помирување, Сале даде искрен одговор.

фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ
фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Мој пријател го сподели старото видео од минатата година и тогаш сите мислеа дека сме се помириле, но никогаш не се знае, таков е животот. Разделбата ве учи на секакви работи и сфаќате каде сте згрешиле, како и каде сте биле во право, а каде не. Кога луѓето ќе се разделат, секој може добро да ја погледне ситуацијата и да разбере што се случило – заклучил пејачот кој има прекрасно мислење за поранешната сопруга.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Се уште верува во брак…

Сале Тропико пред неколку дена за прв пат реши да проговори за врската со Јована. Тој за Србија Данас откри дали се смирил со пејачката и што го научила разделбата од неа:

фото инстаграм/Сале Тропико

– Заминувањето од гимназијата те учи на се. А кога одиш во основно и се разделуваш со другарите, тогаш нешто ти фали. Потоа можете да се свртите кон минатото и да се истражите себеси и да признаете каде сте погрешиле за нешто и каде сте биле во право. Кога луѓето се разделуваат, секој добива време да може да размислува и да види како што е, да може да продолжи понатаму – изјави Сале, а потоа призна дали се уште верува во бракот како институција и дали хартијата му дава значење:

фото Фејсбук/Сале Тропико

– Тоа не значи ништо. Луѓето или се сакаат или не се сакаат, ниту една хартија не може да те натера да сакаш некого. Верувам во Господ и во црковна венчавка и љубов пред Бога – изјави Сале за Србија Данас.

фото инстаграм/Сале Тропико

Парот истакна дека спогодбено раскинале и дека останале во добри односи, најмногу поради воспитувањето на нивните две ќерки Хелена и Џина.

фото инстаграм/Сале Тропико

– Точно е дека јас и Саша донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак. Ќе останеме пријатели и ќе бидеме, како и досега, посветени на заедничкото одгледување на децата. Разводот е во тек и поради мирното воспитување на нашите девојчиња барам медиумите да ни ја овозможат потребната приватност – изјави тогаш Пајиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close