Дом и семејство

Неверојатни методи што ги користи Кејт Мидлтон за да ги смири децата во јавност!

Има посебни трикови...

Сите родители знаат колку е понекогаш тешко да се смири детето, а тоа е особено предизвик кога треба да се смират пред јавност.

фото инстаграм/Кејт Миделтон

Различни мајки и татковци исто така имаат различни тактики за смирување, а некои се повеќе или помалку успешни.

фото инстаграм/Кејт Миделтон

Според The ​​Sun, војвотката од Кембриџ користи шифрирани зборови за да комуницира со децата.

фото инстаграм/Кејт Миделтон

Кодираниот збор на Кејт за „смири се“ е прилично едноставен. Наместо тоа, таа вели: „Ајде да се одмориме“.

фото инстаграм/Кејт Миделтон

Кога Кејт ќе објави дека е време за пауза, Џорџ, Шарлот и Луис знаат дека е време да го намалат својот ентузијазам и, ако во моментот не се во јавност (бидејќи Кејт ова го користи и дома), одвојуваат време за да молчат и избираат одредена соло активност, како што е читање книга или составување загатка.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– За секој родител е многу тешко јавно да биде родител, рече др. Ребека Чикот, основач на Essential Parent и автор на Peaceful and Happy Child, за The Sun.

фото инстаграм/Кејт Миделтон

И мора да е особено тешко за личност како Кејт Мидлтон кон која очите на јавноста се вперени веднаш штом ќе излезе од својот дом.

фото инстаграм/Кејт Миделтон

Кејт има и некои техники за физичка комуникација кои и помагаат да ги задржи Џорџ, Шарлот и Луис смирени во јавноста, вели Чикот.

фото инстаграм/Кејт Миделтон

-Се чини дека е добра во остварувањето „топол контакт“ со допирање на главата. Таа се спушта на нивно ниво за да разговара со нив, но им дозволува да бидат деца. Има прекрасен баланс на чувствителност и нежни граници. Таа не очекува да се однесуваат како возрасни и знае дека децата минуваат низ природни фази како бес, објаснува таа.

фото инстаграм/Кејт Миделтон

Чикот објаснува дека ова е таканаречен авторитативен стил на воспитување, кој уште се нарекува и ригиден и строг стил на воспитување каде родителите се фокусирани на поставување граници и правила.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Идниот британски крал неодамна сподели, како започнува утрото во неговото семејство со трите деца.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Поголемиот дел од утрото има голема кавга помеѓу Шарлот и Џорџ за тоа која песна да се отсвири во тој момент. И затоа морам да поставам правила еден ден тој избира една, а другиот ден на ред е некој друг. Така Џорџ го добива својот избор, а потоа и Шарлот. Таква е желбата за музика, рече принцот Вилијам и откри која песна е најголемиот хит во нивното семејство.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Една од песните што децата во моментов ја обожаваат е „Waka Waka“ на Шакира. Ова секако вклучува многу замавнувања со колковите. И има многу комбинации на облека, вели идниот англиски крал. Тој открива и дека Шарлот ја користи секоја прилика да ги покаже своите танцови вештини бидејќи веќе некое време посетува часови по балет.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Особено Шарлот трча низ кујната во нејзините балетски фустани. Потполно полудува со Луис кој ја следи наоколу обидувајќи се да го направи истото што и таа. Тоа е навистина среќен момент кога децата само уживаат во танцување, забава и пеење, истакна гордиот татко.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Принцот Вилијам откри и три од неговите омилени песни, но објасни и зошто се толку важни за него.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

Покрај песната на Шакира „Waka Waka“, која ја обожаваат неговите деца, тој го издвои стариот хит на Тина Тарнер „The Best“, за кој вели дека неговата мајка, принцезата Дијана, го пуштала во автомобилот за да му олесни него и на неговиот брат, принцот Хари, да се вратат на училиште.

Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

– Ќе пеевме и слушавме музика во кола до влегување во училиште. И така би заборавиле на реалноста и дека навистина се враќаме на училиште затоа што сте биле целосно изгубени во песните пред тоа. Ќе сакате да играте повторно само за да го одржите тој семеен момент, се присети тој.

фото инстаграм/Кејт Миделтон
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge
Фото инстаграм/ Duke and Duchess of Cambridge

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close