Кафе муабет

НА СРЕЌАТА И НЕМА КРАЈ: Јелена Томашевиќ сподели најубави вести- Иван и ќерката Нина пресреќни, еве што се случува во семејството

Ќе пее рамо до рамо со Андреа Бочели...

Семејната радост во домот Босиљчиќ не стивнува. Имено, Иван Босиљчиќ и Јелена Томашевиќ со воодушевување ја дочекаа радосната вест, а посебна среќа и гордост почувствува и нивната ќерка Нина.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Jeлена Томашевиќ на 22 јули ќе настапи рамо до рамо со Андрејa Бочели на платото пред Геозавод.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Кога слушнала дека организаторите на „Белградскиот ривер фест“ ги пратиле нејзините снимки на познатиот Италијанец и неговиот тим, била почестена, а потоа Иван Босиљчиќ и Јелена Томашевиќ слушнале радосни вести за настапот и на среќата немала крај.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

– На среќата и немаше крај кога тој и неговиот музички тим решија да настапат на концертот со него.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Иван, Нина и јас буквално скокавме од радост – откри таа при гостувањето во „Белградска хроника“ и додаде:

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Имам возбуда и огромна почит. И некако огромна одговорност достојно да ја исполнам мојата задача. Веќе почнаа пробите, а во петок првпат ќе пееме заедно.

фото инстаграм/Иван Босиљчиќ

Јелена Томашевиќ е горда на можноста да пее рамо до рамо со оваа голема музичка ѕвезда , а Иван и Нина не кријат дека со гордост и солзи радосници ќе ја следат од публиката.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Неодамна Јелена откри дека Иван и е најголема поддршка…

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Една уметничка душа мора да има маж покрај себе! Зборувам за себе! Бев со сопругот на Златибор, на Златар, малку работев, па концерт во Нови Пазар, со нетрпение чекам да се вратат концертните активности – рече Јелена.

фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ

Во 2008 година Жељко Јоксимовиќ за неа ја напиша песната „Оро“ и со оваа песна Томашевиќ ја претставуваше Србија на Евровизија 2008 која се одржа во Белград и го достигна одличното шесто место.
Брачната двојка прослави десет години откако се заколнаа на вечна љубов во градската црква во Горњи Милановац.

фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ

Тие важат за еден од најхармоничните брачни парови на домашната јавна сцена. Довербата и разбирањето се клучот за нивната врска, а круна на љубовта е нивната деветгодишна ќерка Нина, која е центарот на светот на оваа популарна двојка.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Секој брак е космос за себе и не би се осмелила да дадам било каков совет и да генерализирам на темата за правилата за среќен живот. Знам само дека е најздраво да се фокусирате на вашиот дом и на вашето семејство и да не се споредувате со никого – рече Јелена Томашевиќ претходно, додека нејзиниот сопруг има слично мислење.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Бракот е задача со која треба да се справите. Тој мора да се негува. Бракот не е само брак и дом, туку како се однесуваш кон целиот свет. Ако го уредувате вашиот живот во однос на другите сфери, се враќате дома мирно и чисто. Куќата не е место каде што ги пуштате сите ваши вентили. Брачниот другар не треба да биде некој што ги трпи сите ваши маки. Треба да бидете искрени со него, и тој треба да ви помогне да го решите проблемот што го имате. Но, се што можете да направите сами, особено кога станува збор за деловни работи, треба сами да го решите, за да биде добро за вашата сопруга и вашето дете – рече Иван Босиљчиќ.

фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ

На прашањето што ја одржува брачната заедница силна, Иван рече:

фото Инстаграм/ Иван Босиљчиќ

– Она што е конкретно за нас е тоа што ние сме често, многу заедно. Иако гледате дека снимам во Русија, знајте дека стои цврст план зад тоа, дека сме таму заедно. Или дека доаѓам овде почесто отколку што знаат медиумите. Тој наш ритам да бидеме заедно, да бидеме заедно што е можно повеќе, можеби тоа не прави посилни.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close