Дом и семејство

НА СРЕЌАТА И НЕМА КРАЈ: Никола Роквиќ стана татко по трет пат- еве како изгледа Бојана еден ден по породувањето: ОВА Е ПРВА ФОТОГРАФИЈА ОД БЕБЕТО

Гордите родители и дадоа старо православно име на нивната наследничка...

Сопругата на пејачот Никола Роквиќ, Бојана, вчера го роди нивното трето дете, девојче на кое му дадоа прекрасно православно име.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

Породувањето помина во најдобар ред а бебето доби чиста десетка при раѓањето. Бојана и Никола веќе ги имаат синот Симеон и ќерката Леона.

Фото Инстаграм/Бојана Баровиќ

Бојана и Никола решија на својата ќерка да и дадат вистинско православно име и ја крстија Ангелина.

фото инстаграм/Никола Роквиќ

Ангелина пристигна“, напиша на Инстаграм гордиот чичко Марко Роквиќ.

фото инстаграм/Марко Роквиќ

Инаку, Ангелина е женско име изведено од името Ангел и е од грчко потекло. Потекнува од грчкиот збор, што значи ангел. Името претставува ангел, гласник.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

Интересно е што Марко Роквиќ пред две недели доби ќерка на која со сопругата Сара на која и го дадоа името Драга. Сара и Марко пред раѓањето на нивната ќерка го имаа синот Деспот.

фото инстаграм/Никола Роквиќ

Главата на семејството Маринко Роквиќ почина во ноември 2021 година и не успеа да ги запознае двете внуки Ангелина и Драга.

Фото Инстаграм/Славица Роквиќ

Гордата мама Бојана на својот Инстаграм профил ја објави и првата фотографија од штотуку роденото бебе, додека и гордиот тато ја сподели истата објава и сите коментираат дека малата Ангелина е вистинско мало ангелче и дека мама зрачи од среќа и задоволство.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

Кадрите во кои ќерката на Бојана Баровиќ и Никола Роквиќ е безгрижна во мајчината прегратка кај многумина предизвикаа најнежни емоции а објавата беше проследена со безброј убави и трогателни зборови.

фото инстаграм/Никола Роквиќ

Манекенката Бојана Баровиќ на почетокот на бременоста откри дека третата бременост била многу поразлична од првите две и дека се соочувала со многу мачнини.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

– Некои од вас забележаа дека во изминатиот месец или повеќе не сум била најактивниот член на оваа заедница, а причина за тоа беше убавината на првото тромесечје – мачнините. Овој пат ме дочека неподготвена бидејќи се гордеев со себе, со оглед на тоа дека првите две бремености беа многу подобри во овој поглед – напишала на почетокот.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

– Но, ова ви го пишувам од друга причина, а тоа е моја опсервација и начинот на кој се справив со тоа. На самиот почеток западнав во фаза на препуштање и буквално не можев ниту една обврска (освен децата) да ја извршувам како што треба. Тоа траеше кратко, бидејќи сфатив дека тоа е и еден вид борба и моментална ситуација во која не смееме така лесно да се предадеме – додаде таа.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

– И иако мојата мачнина не престана од тоа сознание, нивниот континуитет престана и мојата глава повеќе не се занимаваше само со тоа! Барем за кратко успеав да излезам од таа состојба и да правам други работи и некако да научам да функционирам и да се снаоѓам со оваа, за среќа краткотрајна состојба… Знам дека има многу од вас кои сте во оваа иста прекрасна состојба, со понекогаш не толку прекрасно секојдневие и баш ви пишувам со надеж дека барем понекогаш ќе си помогнам – заклучи Бојана.

фото инстаграм/Бојана Баровиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close