Кафе муабет

“На работа одев со плачење, криев дека посетувам часови по пеење”- еве со што се занимавала Ана Севиќ пред да стане пејачка

Имала добра плата но не била среќна...

Ана Севиќ својата пејачка кариера ја започна во 2011 година, а претходно се занимаваше со бизнис кој немаше никаков контакт со јавноста.

фото инстаграм/ана севиќ

Имено, Ана се занимавала со канцелариска работа, но тоа како што вели воопшто не ја исполнувало, па решила да се впушти во пејачките води за кои и самата еднаш зборуваше.

фото инстаграм/Ана Севиќ

– Сакам сама да погрешам или сама да го изберам вистинскиот пат. Кога почнав да ги следам своите соништа и она што го сакам, сфатив дека кога ја напуштив работата што ја работев пет години, канцелариската работа во која ја водев компанијата, каде одев на работа плачејќи, каде имав фантастична плата, каде бев несреќна до срж го направив вистинскиот избор- изјави таа во една прилика во емисијата „Магазин ин“.

фото инстаграм/Ана Севиќ

– Тајно отидов на аудиција, тајно ги посетував часовите по пеење кај Александра Радовиќ за кои никој не знаеше и само реков дека ќе се занимавам со пеење и од тој момент сум среќна. Го работам тоа што го сакам и важно е да бидам во договор со себе – додаде тогаш Севиќ.

фото инстаграм/ана севиќ

За потсетување, Ана денес е мајка на три деца. Таа неодамна се породи со третото дете, синчето Симеон.

фото инстаграм/ана севиќ

Ана Севиќ за кратко време се врати на старата тежина која ја имаше пред бременоста и покажа дека е во одлична форма, па доби многу комплименти од следбениците на Инстаграм.

фото инстаграм/ана севиќ

Иако изгледа совршено сепак обожавателите велат дека не е воЗможно да изгледа толку убаво па ја обвинија дека крие оти ангажирала сурогат мајка.

фото инстаграм/ана севиќ

„Кога ќе признаеш дека си ангажирала сурогат мајка“, „Каква модна мачка си“, „Совршена како и секогаш“ – беа само дел од многуте коментари на Инстаграм.

фото инстаграм/ана севиќ

Ана Севиќ и нејзиниот сопруг Данијел Недељковиќ ја дознаа веста дека повторно ќе станат родители само седум месеци по раѓањето на нивната ќерка Сена. Сознанието дека во семејството ќе дојде момче го разнежни целото семејство.

фото инстаграм/Ана Севиќ

“Оваа вест го израдува целото семејство бидејќи имаа голема желба да добијат момче. Не се старомодни, се работи за емотивна природа. Даниел го загуби својот брат и веста дека во семејството доаѓа неговиот син Недељковиќ ги израдува сите“, изјави за Мондо извор близок до парот.

фото инстаграм/Ана Севиќ

Симеон е роден на 3 март, а неговата горда мајка неодамна ја објави неговата прва фотографија со која ги разнежни фановите.

фото инстаграм/ана севиќ

Да потсетиме, Данијел Недељковиќ и Ана Севиќ станаа родители на нивната ќерка Сена во 2020 година, а пејачката со пејачот Дарко Лазиќ ја има ќерката Лорена.

фото инстаграм/ана севиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close