MAMA

На некој ќе му тече мед и млеко, а некој ќе доживее разочарување: Астролозите откриваат што нè чека во 2021 година!

Многумина практично ја имаат отпишано 2020 и со нетрпение ја очекуваат 2021 година.

На некој ќе му тече мед и млеко, а некој ќе доживее разочарување

Тековната 2020 година се смета за како една од најлошите што ни се случи поради пандемијата на коронарен вирус што го запре целиот свет. Многумина практично ја имаат отпишано и со нетрпение ја очекуваат 2021 година.

Што ќе ни донесе, откриваат астролозите преку краток хороскоп за 2021 година!

Експертите за астрологија велат дека 2021 година ќе биде година на просперитет и убави моменти на емотивно ниво. Сепак, ќе има тешки моменти и големи искушенија. Еве што ќе донесе 2021 година на секој хороскопски знак!

Овен

Хороскопот за 2021 година го надгледува овој знак со тоа што конечно ќе се надмине лошото расположение и депресијата што ќе бидат доминантни на почетокот на годината, проследено со период на хармонична љубов и убави пријателства. Околностите ќе ви помогнат, а вие мора да знаете како да ги користите на најдобар начин за да ги надминете деловните потешкотии што ќе се појават во февруари, а дополнително да се влошат во март. Судбината ќе ве насмее за момент. Пред вас има многу тешкотии што ќе мора сами да ги поминете.

Бик

Следната година ќе донесе подобрување во областа на семејството и пријателствата. Ова исто така ќе биде време кога ќе мора сериозно да го сфатите вашето здравје. Треба да ги решите сите важни работи до средината на април, а плодовите од својата работа ќе ги искористите од јуни. Бидете внимателни и отворете ги очите широко – во текот на летото ќе се соочите со големо предавство.

Близнаци

Почетокот на годината ќе биде идиличен период за вас, доколку не направите кардинална грешка. Можни се бројни деловни патувања. Најдобрите вести и најдобрите настани ве очекуваат во септември, како и подобрување на финансиската состојба. Од октомври, сè ќе оди добро за вас и среќата ќе ве следи без разлика што правите. Сепак, разочарувањето пристигнува во ноември како резултат на грешките што сте ги направиле во одреден момент од животот.

Рак

За вас, 2021 година е период на добри дела што ќе ги правите за другите, но и за вашата душа. Судбината добро ќе ве награди за тоа. Во љубовта, треба да внимавате на конфликт, особено во текот на летото. Тешкотии на работа може да се појават во септември, а можни се и судири со семејството и пријателите.

Лав

За членовите на овој знак, ова ќе биде емоционално доста стресна година, додека ќе остварите огромен напредок во областа на кариерата. Можно е и долго, интересно патување. Сите проблеми на работа ќе ги решите лесно, но во август ќе добиете вести кои значително ќе влијаат на сите планови што сте ги имале. Двапати годишно (во март и декември) ќе бидете презаситени од емоции поради сеќавањата од минатото и тоа ќе биде вашиот најчувствителен период. Не дозволувајте тоа да влијае на другите аспекти од вашиот живот, бидејќи сè може лесно да се претвори во негативна насока.

Девица

На почетокот на годината, вашата креативност ќе забави, па затоа не треба да започнувате нови бизниси. Концентрирајте се на завршувањето на старите. Добар финансиски стимул е доста сигурен, благодарение на вашата работа во 2020 година. Првата половина од годината е и период кога односите со семејството дополнително ќе се зајакнуваат, а доколку имало судири, тие ќе бидат решени. Во август ве чека голема, но непосредна набавка, па започнете да штедите на време. Проблемите доаѓаат во октомври – ќе сфатите дека многу ветувања беа празни, што ќе ве натера да се чувствувате немоќни и фрустрирани.

Вага

Уживајте во пријатна, пријателска атмосфера на работа. Од друга страна, ќе мора да посветите максимално внимание на вашето семејство, особено на постарите членови. Покрај тоа, ќе се занимавате со непланирани реновирања и набавки, што ќе ве направат среќни. Можни се неразумни љбоморни сцени од партнерот, но тие кавги ќе поминат брзо.

Скорпија

Со малку притисок и многу самодоверба, чиста среќа ве чека оваа година. Сепак, не летајте во облаците – шансата за несреќа во март е многу голема. Важно е да не верувате во сите информации што ги добивате, затоа што многу од нив ќе бидат злонамерни и целосно невистинити. Имате успешно патување пред вас на почетокот на годината. Може да има некои потешкотии при работа, кои ќе се интензивираат во зима.

Стрелец

Почетокот и крајот на годината ќе ви донесе голема среќа и успех, но кон средината на годината ќе се соочите со финансиски тешкотии. Можни се судири и тензии на емоционално и семејно ниво. Можете лесно да го користите месец јули за да ги свртите работите во ваша корист, само треба да направите доволно. На крајот на август е можна страсна авантура, која ќе заврши во тотално разочарување.

Јарец

Жвотот на секоја личност родена во овој знак ќе биде тотално различен, сето тоа зависи од датумот на раѓање. Некои Јарци ќе ги  чека голема среќа, а други за тотален колапс. Сепак, секој претставник на знакот на Јарецот може да најде среќа во креативноста и љбовните врски. На крајот на годината, здравствени проблеми се можни, затоа е клучно што поскоро да се посветите на превенцијата. Најтешкиот период за вас е од јуни до август 2021 година. Во ноември може да има големи проблеми на работа.

Водолија

На претставниците на овој знак ќе им недостасува време во текот на целата година да завршат сè што планирале и сè што им било наметнато. Социјализацијата ќе биде помала од вообичаеното заради премногу обврски, а целото внимание ќе биде насочено кон работата. Треба да работите на смирување и да не дозволите да се вознемирите премногу, затоа што тоа може да ве доведе во непријатни ситуации. Бидете особено претпазливи за избрзаните одлуки во мај и јули – тоа генерално ќе бидат лоши потези. На крајот на годината, ќе се соочите со поголема загуба. Внимавајте на нови соседи.

Риба

Во април добивате олеснување – стресниот период заврши. Ќе доминира среќата, хармонијата во љбовните врски, убавата комуникација со пријателите, но и можност да се реши семејниот проблем што трае веќе долго време. Што се однесува до финансиите, потребна е претпазливост, особено во октомври.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close