Дом и семејство

Најубави вести од домот на омилениот турски пар: Неџла објави неодолива фотографија- сите им честитаат!

Го чекаат второто дете...

Бали Бег и Неџла како што милува да ги нарекува нашата јавност имаа голема причина за славење.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Имено тие по многу шпекулации за распад на бракот, открија дека го очекуваат второто дете а со тоа ставија крај на шпекулациите дека љубовта им е на климави нозе.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Преку нејзините објави и новите фотографии најлесно може да се заклучи како напредува бременоста на Фахрије Евџен, која веќе има еден син со Бурак Озџивит, а сега сите во познатото турско семејство со нетрпение го очекуваат второто дете.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Сопругата на Бали Бег утрово по долго време со своите следбеници на социјалните мрежи ги сподели своите нови фотографии на кои се гледа целата фигура на актерката, па можевме да го видиме и нејзиниот труднички стомак. Ова е и прва серија на фотографии кои ги споделува Фахрије по објавата дека е бремена со второ дете.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Веста дека сопругата на Бали Бег повторно е во блажена состојба стигна на почетокот на јули, а избраничката на Бурак сега е веќе во петтиот месец од бременоста, па доаѓањето на бебето се очекува на почетокот на следната година.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Нејзиниот стомак, поприлично е голем. Познатиот брачен пар веќе го има синот Каран, кој го добија пред три години, а веста за своето второ дете ја дочекаа по петгодишнината од бракот.

фото инстаграм/Фахрије Евџен

Откако синот Каран доволно порасна, актерката се врати на ТВ екраните но тоа враќање не траеше долго. Актерката реши да ја напушти серијата која ја снимаше по првата сезона.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Веднаш по оваа одлука се појави вест дека актерката е бремена.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Бурак Озчивит и Фахрије Евџен се заљубиле пред девет години, а потоа се венчале во 2017 година, за две години подоцна да го добијат синот Каран.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Инаку Фахрие Евџен и Бурак Озчивит важат за едни од најубавите актерски парови во Турција, а додека тамошните медиуми ги разведуваа со месеци, се чини дека тие никогаш не биле посреќни.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Не само што семејството Озчивит никогаш не било среќно, туку сега има посебна причина за тоа.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Шармантниот актер и убавата Фахрие ја прославија петтата годишнина од бракот. Иако досега не ги коментираше наводите, особено оние за развод, овојпат реши да докаже дека тие не се точни. А дека нема причина за грижа потврдуваат и идиличните фотографии и веста за приновата.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
фото архива
фото инстаграм/Бурак
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close