Дом и семејство

НАЈУБАВИ ВЕСТИ ОД ДОМОТ НА ЈЕЛЕНА И ИВАН: Омилениот пар во регионот ги израдува фановите

Повторно ќе настапува со Андреа Бочели...

Обожавателите на Јелена и Иван Босиљчиќ почнаа да шушкаат дека парот чека уште едно дете,а и самиете во неколку наврати рекоа дека би сакале да го прошират семејството, па не е ни чудно што сега кога истакнаа дека имаат добра вест, првото сомневање беше дека Јелена Томашевиќ е бремена.

фото инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Сопружниците досега многупати потенцирале дека би сакале да добијат уште една ќерка или син најмногу заради својата миленичка Нина, за таа во животот, покрај родителите, да има на кого да се потпре, некој кој ќе бидете нејзината најголема поддршка и помош во моменти кога ќе и биде најпотребно.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

За жал, овој пат веста не беше тоа што го очекуваа фановите, но е толку убава што пејачката и актерот со денови не ја симнуваат насмевката од лицето.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

За што точно станува збор, поп-ѕвездата утрово откри на својот „Инстаграм“ профил.

фото Јелена Томашевиќ/Инстаграм

– Почитувани, многу сум среќна што можам да споделам прекрасни вести со вас!

Симфонискиот оркестар на РТС и јас ќе ја имаме честа повторно да настапиме со маестро Андреа Бочели во Абу Даби на 24 ноември, по овогодинешниот „Белград Ривер Фест“. Секогаш ми е задоволство и чест да ја претставувам својата публика и земја на светските сцени – напиша Јелена, а Иван не ја криеше гордоста ниту за професионалниот успех на сопругата.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Среќата на брачната двојка поради најновите вести не може да се спореди со онаа што ќе се случеше доколку Јелена Томашевиќ беше навистина бремена, како што се претпоставуваше. Сепак, пејачката и актерот не се неблагодарни и со еднаков ентузијазам ја очекуваат секоја нова можност, професионална или приватна.

Фото Инстаграм/Јелена Томашевиќ

Да потсетиме, Jeлена Томашевиќ на 22 јули настапи рамо до рамо со Андрејa Бочели на платото пред Геозавод.

фото Јелена Томашевиќ/Инстаграм

Кога слушнала дека организаторите на „Белградскиот ривер фест“ ги пратиле нејзините снимки на познатиот Италијанец и неговиот тим, била почестена, а потоа Иван Босиљчиќ и Јелена Томашевиќ слушнале радосни вести за настапот и на среќата немала крај.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

– На среќата и немаше крај кога тој и неговиот музички тим решија да настапат на концертот со него.

фото инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Иван, Нина и јас буквално скокавме од радост – откри таа при гостувањето во „Белградска хроника“ и додаде:

фото инстаграм/ Јелена Томашевиќ

– Имам возбуда и огромна почит. И некако огромна одговорност достојно да ја исполнам мојата задача. Веќе почнаа пробите, а во петок првпат ќе пееме заедно, рече тогаш пејачката.

фото инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Јелена Томашевиќ е горда на можноста повторно да пее рамо до рамо со оваа голема музичка ѕвезда , а Иван и Нина не кријат дека со гордост и солзи радосници ќе ја следат од публиката.

фото инстаграм/Иван Босиљчиќ
Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ
Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ
фото Стори.рс
Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close