Кафе муабет

НАЈУБАВИ ВЕСТИ ОД ДОМОТ НА ПРИЈОВИЌ: За девет месеци ќе и се исполни најголемата желба

Закажа концерт...

Александра Пријовиќ денес важи за една од најуспешните пејачки на помладата генерација, таа беше малолетна кога се појави на аудиција на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, а откако зачекори на естрадата, многу се промени, од нејзиниот изглед и стил на облекување па и нејзините вокални способности на кои работеше многу.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Претходната година и беше повеќе од успешна, започна со албумот „Звукот на тишината“ кој ги сруши сите рекорди на слушање на музичките платформи, а колку постигнала со труд и работа како и колку е сакана и почитувана од многубројната публика сведочи најновата објава на Александра Пријовиќ на „Инстаграм“.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Имено, сопругата на Филип Живојиновиќ е првиот учесник на споменатиот музички натпревар кој закажа концерт во Старк Арена.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ

– Регионалната концертна турнеја „ИСТОК ДО ЗАПАД“ започнува од Белград на 29 септември 2023 година. Пред официјалното соопштение и почетокот на продажбата на билетите, ви даваме можност навреме да го резервирате вашето место во Арената. Долго време сонував за ова и едвај чекам да видите што ви подготвивме. Ве сакам – напиша таа, а објавата на Александра Пријовиќ наиде на убави реакции кај нејзината армија обожаватели кои нетрпеливо ја чекаа оваа вест.

фото инстаграм/Александра Пријовиќ
фото инстаграм/Александра Пријовиќ

Младата пејачка одамна нема слободен ден кога се во прашање настапите, за секој нејзин концерт се бара билет повеќе, па не е чудно што по нејзината објава доби низа честитки а заинтересираноста е огромна, а Александра подготви специјален репертоар со нејзиниот бенд, и на својата верна публика несомнено ќе и приреди вистински спектакл.

фото Стори.рс

Инаку синот на тенисерот Слободан Боба Живојиновиќ, Филип Живојиновиќ и пејачката се венчаа летото 2018 година.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Тогаш многумина им предвидуваа среќен и долг заеднички живот на младенците но ги имаше и оние кои веруваа дека тоа се два света и дека љубовта меѓу нив нема долго да трае.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Хармоничните сопружници сепак ги демантираа сите гласини и денес живеат во хармонична заедница заедно со синот Александар.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Сите очекуваа дека Пријовиќ и Филип наскоро на наследникот ќе му подарат брат или сестра, но тоа не се случи бидејќи како што вели Александра времето за кариера сега е кратко.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Сепак нејзиниот сопруг Филип многу активно учествува во нејзината музичка кариера како текстописец и композитор, па Александра често може да каже дека нејзиното семејство е нејзината база и нејзиниот најголем адут.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Аплаузите, рефлекторите и славата доаѓаат и си одат, но она што останува се најблиските, нивната топлина и спомените што ги направија заедно.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

-Кога ќе спомнам друго бебе, Аки вели дека сака брат, а не сестра. Не планирав ни кога дојде тој, па мислам дека така ќе биде и за другото, ќе биде како што треба да биде. Би сакала да имам девојче, но тоа не ми е толку важно. Сигурна сум дека нема да чекам долго. И близнаци може зошто да не, низ смеа рече Пријовиќ.

Фото Инстаграм/Александра Пријовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close