MAMA

Најубавото девојче на светот стана најубава жена, а како дете беше нaпaднaта заради овие фотографии

Кога ќе го слушнете името на Тилен Блонд (19), ќе паузирате за момент за да се сетите која е таа.

Својата модна кариера ја започна на само четири години, беше прогласена за најубава девојка на светот на шест години, а за најубава жена на светот на 17 години.

Кога ќе го слушнете името на Тилен Блонд (19), ќе паузирате за момент за да се сетите која е таа. Сепак, штом ја видите нејзината фотографија, ќе се сетите дека веќе некаде сте ја виделе. Нејзините фотографии со години се шират на социјалните мрежи, а покрај нив е заслужената титула „најубавата девојка на светот“. На само четири години, Тилен од Франција ја започна својата модна кариера. На Меѓународниот ден на девојките, ќе се сетиме на оној кој го освои светот за кратко време.Тајлин ја освои титулата „најубава девојка на светот“ во 2007 година, кога имаше шест години.

Нејзините славни родители, фудбалерот Патрик Блонду и актерката Вероника Луби, ја воведоа во светот на моделот кога таа имаше само четири години. и тие рекоа дека таа сигурно ќе прерасне во убава жена.На само 10 години работеше на едиторијал за француското издание на познатото списание Вог. Многумина ги критикуваа нејзините родители затоа што толку малку ја воведоа во светот на шоу-бизнисот, бидејќи тоа може да има лошо влијание врз растењето.

Тие рекоа дека девојчето на тие слики изгледа како сеk суа лен предмет Многумина се разочараа кога го видоа 10-годишното девојче како ск воти и уредно како возрасна

Мајка Вероника претходно истакна дека нејзината јавна кариера не влијае негативно на воспитувањето и развојот на нејзината ќерка, која во нејзината родна Франција е наречена Брижит Бардо.

Девојчето е пример за илјадници деца низ годините, особено за децата во шоу-бизнисот. Растејќи, таа сакаше да им покаже на критичарите колку ја сака својата работа и како нејзиниот живот отсекогаш имал позитивно влијание на неа.На 16 години, таа соработувала со многу познати модни брендови, вклучувајќи ги Лакост, Шанел, Ралф Лорен и многу други.

Кога наполни 17 години, таа повторно се најде на списокот на најубави жени во светот и го достигна самиот врв – од најубавата девојка на светот, таа стана најубавата жена на светот.

Таа секојдневно споделува фотографии со обожавателите на социјалните мрежи, од кои има само 3,7 милиони на Инстаграм, а нејзината убавина сè уште не остава никого рамнодушен.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close