Дом и семејство

Најмладата милионерка во светот по втор пат се оствари во улога на мајка- Кајли Џенер го крие името на бебето!

На Инстаграм ја сподели среќната вест...

Семејството Кардашијан стана побогато за уште еден член.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Имено најмалата сестра, Кајли Џенер по втор пат се оствари во улогата на мајка и со раперот Тревис Скот на 2 февруари го добија своето второ дете.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер
Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Интересно е тоа што малата Сторми само неколку дена пред тоа го прослави својот 4-ти роденден. Според светските медиуми, Кајли родила момче, но неговото име засега не е познато.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Младата ѕвезда ја сподели радосната вест објавувајќи црно-бела фотографија на која го држи за рака  бебето.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

-2/2/22, напиша таа покрај сликата.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Џенер на Инстаграм сподели и неколку цветни аранжмани кои и беа испратени за да го прослави раѓањето на нејзиниот син, вклучително и еден од сестрата Ким Кардашијан и нејзините четири деца.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

За потсетување, во 2019 година, според информациите од Форбс, најмладиот милијардер на светот беше 21-годишната Кајли Џенер.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Така Кајли, го надмина и Марк Цукерберг, кој својата прва милијарда ја заработи само на 23 години.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Форбс пишува дека компанијата Kylie Cosmetics вреди околу 900 милиони долари, а со парите што веќе ги заработи од својот бизнис, на Кајли и припаѓа статус на милијардери.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Па, како Кајли дојде до нејзиното богатство?

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Непријателите на социјалните мрежи негираат дека тие пари во никој случај не се од компанијата тоа се должи на успехот на семејството Кардашијан, и успехот на Ким.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Првата работа на Кајли дојде со реалното шоу со Кардашијан. Таа имаше само девет години кога емисијата започна да се емитува. Таа година, 16-тата сезона веќе се емитуваше, а Кајли започна да снима и свое реално шоу “Животот на Кајли”, кое беше прикажно кратко во 2017 година.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Семејството Кардашијан за заедничкото шоу заработи 30 милиони долари од една сезона, пишува Business Insider, но не е јасно како челновите ја делат добивката.

Во 2013 година, кога имала само 15 години, Кајли и Кендал ја започнале својата облека Kendall + Kylie за PacSun.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Оттогаш брендот се прошири низ продавниците низ САД и во светот. Се продава на 390 локации во САД и околу 975 локации ширум светот.

Голем дел од приходот на Кајли доаѓа од нејзината компанија, Кајли Козметик, која таа ја започна сама.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Првиот бренд беше наречен Kylie Lip Kits, но кога Кајли потврди дека ги зголеми усните во 2015 година, наскоро се промени името на компанијата. Во првите две години, компанијата продаде козметика во вредност од околу 630 милиони долари.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Крис Џенер мајката на Кајли се грижи за финансискиот и ПР-отна брендот, а за тоа добива 10 отсто за управување.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Во 2018 година, приходите на компанијата пораснаа за 9 отсто на околу 360 милиони долари, главно благодарение на ексклузивниот договор за дистрибуција со продавниците на Улта. За само шест недели од лансирањето на брендот Kylieno во Ultia, козметиката во вредност од околу 54,5 милиони долари се продава само во Улта.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Најголем дел од промоцијата на нејзиниот бренд Кајли работи преку социјални мрежи, особено Instagram, што е проследено со повеќе од 128 милиони луѓе. “Социјалните мрежи се неверојатна платформа, имам толку лесен пристап до корисниците”, изјави Џенер за Форбс.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Покрај тоа, Кајли има и профитабилни договори со многу други брендови како Puma, Adidas, Fashion New, SugarBearHaira …

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Анализата на социјалните мрежи од 2018 година, спроведена од D’Marie Analytics, пресмета дека само една објава на Кајли Џенер на Инстаграм е вредна милион долари во рекламирањето. Покрај тоа, Кајли, исто така, започна сопствена апликација, каде што може да ги следи вестите од нејзиниот живот.

Фото Инстаграм/ Кајли Џенер

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close