Кафе муабет

НАЈЛОШИТЕ СВЕКРВИ СЕ РОДЕНИ ВО ОВИЕ ТРИ ЗНАЦИ: Пазете се од нив – на почетокот се фини, но…

Пото го покажуваат нивното вистинско лице

Ќе ги откриете нејзините убави страни, но неизбежно ќе ги откриете и нејзините маани….

Најчестата тема е односот меѓу снаата и свекрвата. Секако најчесто за свекрвата е дежурен кривец, но и обратно, но сето тоа трае додека од двете страни летаат искри а не се разговара смирено за проблемите.

фото илустрацја

Свекрвите на почетокот се фини, прават се за својата снаа за да ја придобјат а потоа го покажуваат своето вистнско лице.

Можеби ќе се изненадите кога ќе сфатите дека вашата свекрва е сосема поинаква личност од онаа што се претстави на почетокот. Ќе ги откриете нејзините убави страни, но неизбежно ќе ги откриете и нејзините маани.

фото илустрацја

Овен

Кај свекрвата родена во овој знак нема да забележите злоба, па можете полесно да и простите. Таа знае да биде многу тврдоглава и сака да се жали, па тешко дека можете да ја убедите дека греши за нешто. Таа е енергична и лесно се лути, но за среќа не трае долго. Вашата врска со неа ќе биде сè освен мирна бидејќи таа е енергична и борбена жена.

фото илустрацја

Таа ќе ја цени вашата директност затоа што и самата е таква. Таа брзо ќе ги забележи сите ваши маани за кои ќе ве предупреди за ваше добро, но бидете внимателни ако започнете да и се противите – сторете го тоа со такт и доза на хумор. Таа е директна и искрена и секогаш ќе признае дали направила нешто погрешно. Но, во исто време таа е многу навредлива, така што мора да имате добри нерви со неа и да бидете флексибилни.

фото илустрацја

Девица

Од вас ќе очекуваат уредност и педантност, бидејќи свекрвите во овој знак се жени кои се крајно блиски до чистотата. Тие ќе ве следат и ќе покажат со прстот кон валканите делови од станот, а исто така ќе се жалат на тоа како готвите, чистите или пеглате. Таа често знае да биде премногу критична. Постојано се жали.

Нека не ве залажува нејзиното понекогаш студено однесување – кога треба да ви помогне, прво ќе го стори тоа, а кога треба да реши проблем, ќе ве воодушеви со својата логика и мудрост. Но сметајте на нејзиниот тежок и често депресивен карактер – тешко е да ја задоволите, но ако и дадете љубов и охрабрување, таа ќе ви врати двојно.

фото илустрацја

Скорпија

Таа е остра на јазик и директна, но не е злонамерна, што не значи дека не може да стане така. Ако нешто ви замерува, тоа ќе ви го каже, колку и да ве боли. Не сака озборувања и губење време на такви работи, па веднаш ќе ве извести дека сака да има искрена и отворена врска со вас. Не криј ништо од неа затоа што таа совршено ќе ја прочита секоја твоја скриена мисла или намера.

фото илустрација

Таа е многу посветена, никогаш нема да биде тешко да стори нешто за вас, но истото ќе го бара и од вас. Затворена е и не ги покажува своите слаби точки, но бидете сигурни дека одамна знае за сите ваши слабости. Таа исто така знае да биде непријатна, особено кога нешто не и се допаѓа. Ако таа ве сака, ќе имате одлична пријателка, но ако таа има нешто против вас, вашата врска може многу лесно да се претвори во вистинско бојно поле.

фото илустрацја

Сепак семејниот мир е камен-темелник на добриот брак, па затоа е важно добро да се согласувате со родителите на вашиот партнер. Лошите односи меѓу снаата и свекрвата се стар и добро познат стереотип, така што стана извор на бројни шеги и смешни анегдоти во нашата култура.

Но сепак не се сите свекрви исти, а жените родени во овие три хороскопски знаци се обично љубезни и грижливи за избраничката на синот.

фото илустрацја

Риби

Тие се многу трпеливи, љубезни и идеални свекрви. Рибите сонуваат за чудесна венчавка и едвај ги чекаат своите внуци, па со раширени раце ќе ја пречека избраничката на нејзиниот син. Навистина е тешко да се карате со припадниците на овој знак, бидејќи тие се многу флексибилни и сакаат да го зачуваат мирот во куќата.

фото илустрацја

Водолија

Водолиите се инаку пријатни луѓе со кои е лесно се договара. Припадниците на овој знак ја сакаат слободата и затоа го почитуваат личниот простор на другите. Таа нема да се меша во односот на своите деца, и ќе обезбеди поддршка во сè. Свекрва Водолија ја третира девојката или сопругата на својот син како пријател. Како и да е, Водолијата тешко се соочува со критики, па затоа мора внимателно да комуницирате на тоа поле.

фото илустрација

Вага

Припадниците на овој знак добро се согласуваат со другите и лесно стекнуваат нови пријатели. За нив е важно само партнерот да го направи нивното дете среќно и семејството да живее во хармонија. Тие сакаат да даваат добар совет, но обидете се да не се мешате во туѓа работа.

Често, за време на расправија, Вагата се обидува да ја смири напнатоста и да најде компромисно решение.

фото илустрација

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close