Кафе муабет

НАЈЛОШИТЕ МАЖИ СЕ РОДЕНИ ВО ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Тешко на жените кои се со нив!!

Астролозите ги издвоија овие три хороскопски знаци...

Сите ние заслужуваме врски кои не исполнуваат, се здрави, возбудливи и ни помагаат да растеме. Не се задоволувајте со врска во која партнерот не ви дава ништо и треба да направите сè сами.

фото илустрацја

Ова се хороскопски знаци кои речиси никогаш не се трудат во врските или бракот.

фото илустрација

Овен

Те гледа само кога му одговара. Сè додека избирате место, правите резервации и тоа не му пречи на неговите планови, тој ќе поминува време со вас. Ако нешто не е по негово лесно исчезнува од вашиот живот како никогаш да не бил таму. Тој е најважен за себе и секогаш се става себеси на прво место.

фото инстаграм

Ништо не е непобедливо за тој галантен шармер кој целата своја плата ќе ја потроши на 101 роза само за вас (плус шампањ, чоколади и парфем за кои сигурно знае дека ви е омилен). Бидејќи не му одолеавте, тој секогаш ќе ве третира како кралица во друштво, додека дома ќе очекува да му угодите. Колку побрзо го разберете тоа, толку полесно ќе можете да го споделите животот со маж Лав, кој ќе биде подготвен да седи во автомобил, воз или авион на полноќ, за да може да дојде за вас како вистински витез.

фото илустрација

Бик

Ако го поканите на некој настан како шоу, концерт или танц, тој ќе оди, но цело време ќе се жали на тоа. Подоцна се однесува како да ви направил услуга и го користи тоа за да ве натера да ги правите работите што ги сака. Често, неговото однесување ја наведува партнерката да се запраша дали подобро би си поминала доколку била излезена со пријателките или доколку сама гледала филмови.

фото илустрација

Тој е и многу посесивен па така што си е негово, негово си е!

Со мажот бик ќе се чувстувате сакани. Иако се тврдоглави, безрезервни и категорични, понекогаш се и избувливи и покрај нивната срамежлива надворешност. Физичката привлечност игра голема улога кај овој знак, пред да стапат во љубовна врска со некоја личност.

фото илустрација

Тие се познати по својата бавност и промисленост поради кои никогаш не се откажуваат од својата цел, ниту од својата сакана. Иако тешко започнуваат и тргнуваат, кога еднаш ќе се одлучат, ништо нема да ги сопре. Секогаш можете да се потпрете на нив поради својата упорност, рационалност и стабилност.
Биковите се нежни љубовници, а по сексот никогаш не прекинуваат со галење.

фото илустрација

Не сакаат врски за една ноќ, туку тежнеат кон партнерство и стабилност во љубовните врски. Во сексот со партнерката делат се’: срце, тело и душа, а наместо да се фокусираат на своето задоволство, секогаш ги слушаат желбите на партнерката и настојуваат да ги исполнат најдобро што можат.

foto haber.ba

Лав

Тој никогаш нема да биде првиот што ќе каже „те сакам“ и никогаш нема да започне љубовен разговор или да покаже наклонетост. Тој не сака да изгледа лошо, па ќе одговори кога ќе му кажете дека го сакате, но неговата љубов не е нешто што тој всушност го чувствува длабоко. Ако никогаш не го спомнете зборот „љубов“, тој нема да го каже. Се чини дека ја пропуштил лекцијата за давање и земање кога станува збор за интимност бидејќи воопшто не ги зема предвид вашите потреби.

фото инстаграм

Ништо не е непобедливо за тој галантен шармер кој целата своја плата ќе ја потроши на 101 роза само за вас (плус шампањ, чоколади и парфем за кои сигурно знае дека ви е омилен). Бидејќи не му одолеавте, тој секогаш ќе ве третира како кралица во друштво, додека дома ќе очекува да му угодите. Колку побрзо го разберете тоа, толку полесно ќе можете да го споделите животот со маж Лав, кој ќе биде подготвен да седи во автомобил, воз или авион на полноќ, за да може да дојде за вас како вистински витез.

фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close