Кафе муабет

НАПРАВИЈА СВАДБА ЗА КОЈА СИТЕ ЗБОРУВАА: Таа го остави момчето а тој бремената свршеница- љубовта победи се и сега уживаат со трите деца

Таа блесна во романтична венчаница со ремен украсен со цветни мотиви, раскошен вел и потпис на познатиот турски дизајнер Хакам Јилдирим...

Регионот го освоија со улогите на Шехерезад и Онур, сапуницата која го означи почетокот на инвазијата на турските серии наречена „Илјада и една ноќ“.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Убавата Шехерезад ја играше Бергузар Корел, а друштво и правеше Халит Ергенч, кој набрзо се прослави со улогата на Сулејман Величествениот.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Првата средба на снимањето за била толку посебна но кобна за нивните тогашни партнери кои ги оставија за да бидат заедно.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Бергузар го оставила тогашното момче- , а Халит ја оставил бремената сопруга која разочарана и лута поради неговото неверство решила да абортира.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Бергузар и 12-години постариот Халит не чекаа долго за да си го кажат судбоносното „да“. Тие се заколнаа на вечна љубов на почетокот на август 2009 година, а „прекрасната турска свадба на векот“ со денови беше главна вест од Истанбул.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Таа блесна во романтична венчаница со ремен украсен со цветни мотиви, раскошен вел и потпис на познатиот турски дизајнер Хакам Јилдирим.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

По церемонијата, парот со гостите замина во свечената сала на екстравагантниот хотел „Les Ottomans“ во областа Бешикташ, на европскиот брег на Босфор.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

За нивниот меден месец, тие го избраа Париз, градот во кој отидоа на првото заедничко патување во 2008 година, откако извесно време бегаа од снимањето.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Денеска живеат во елитниот дел на Истанбул, со трите деца – синовите Али и Хан и девојчето Лејла.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Иако во медиумите на големо се пишуваше за нив, дека бракот им е пред paспад, сепак двојката изгледа ги надмина несограсувањата или пак се работеше за дезинформации.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

– Не се согласуваат околу многу работи. Најлошо е што Халид не сакаше друго дете зошто се смета за премногу стар, а неговата сопруга го наговарала на тоа речиси две години. Кога останала бремена, бил пресреќен, но откако се породила, целосно му се посветила на детето и тој се нашол запоставено и заборавено. Одлучиле да се разијдат на неколку месеци, а после тоа ќе одлучат дали засекогаш ќе се разделат, рече извор близок до двојката. Наводно 50-годишниот Халит веќе почнал да се допишува со друга жена за која турските медиуми наведуваат дека е многу популарна и важи за една од најголемите актерски надежи во Турција.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

-Му недостасува страст и жар, а сопругата го одбива. Едноставно, ја снема хемијата, таа воопшто не се труди тоа да го поправи, а тој има потреба како и сите други, додаде извор.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Многумина актерот го осудија поради ова и патем му упатија бројни негативни коментари.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

– Да, најлесно е да се отиде кога е тешко и да се пронајде друга жена која ќе ги задоволи твоите интимни потреби и апетити. Многу бедно“, напиша една негова доскоро, верна обожавателка.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Халид тогаш истакна дека нивниот брак е среќен и дека најмногу се грижеле за тоа како да се заштитат од вирусот Корона.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Таа во една прилика рече дека сопругот е тој кој и помага околу децата, и дека и е најголема поддршка.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

„Халит секогаш ми помага во сé. Не се сеќавам дека некогаш сум се чувствувала осамено во смисла дека сама морам да го воспитувам и одгледувам Али, за време на сите овие години“ – гордо изјави Бергузар непосредно пред второто породување. Тоа што е опкружена со тројца мажи не само што воопшто не ја плаши, туку напротив, максимално ужива со нив.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

„Фактот дека во куќата имате тројца мажи и дека сите тие ме сакаат и ќе ме направат да се чувствувам уште поубаво, и воопшто тоа не ме плаши, туку напротив ме радува многу“, заклучи тогаш актерката.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Иако во последно време медиумите шушкаа дека нивниот брак е во криза, оваа прекрасна вест конечно стави крај на негативните шпекулации а во меѓувреме Шехерезад доби засилување и ја роди ќерката Лејла.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
Фото Инстаграм/Бергузар Корел
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм
ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close