Кафе муабет

НАВИДУМ ОБИЧНА СЕМЕЈНА ФОТОГРАФИЈА, НО НА НЕА ИМА НЕШТО ЈЕЗИВО: Го приметивте ли овој детал?

Фотографијата која стана хит на социјалните мрежи

На интернет често пати може да се видат фотографии кои навидум се нормални, но на нив се крие нешто што на прв поглед не може да го забележите.

 

Една од оние навидум нормални фотографии е токму оваа. Да, на неа може да забележите среќно семејство, сите со насмевка на лицето. Кој не би помислил прекрасен брачен пар, со четири прекрасни дечиња.

 

Оваа фотографија која беше поставена на социјалната мрежа Твитер стана вирален хит, откако малкумина успеаа да откријат што се крие на неа. За некои, тој детал е дури и малку морничав. Колку побрзо дознаете за што станува збор, толку е поголема вашата моќ на набудување.

 

Повеќе од половина од луѓето не успеаја да разберат за што станува збор, додека 20 проценти од нив веднаш го пронајдоа тој детал, а 28 проценти само по некое време.

Значи, задачата не беше воопшто лесна.

 

Станува збор за лицето кое се наоѓа под задникот на жената.

Дали го приметивте?

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close