Кафе муабет

Мустафа со 19 години помладата сопруга на меден месец каде што Емина е на одмор: Поранешните сопружници вечерале во ист ресторан- еве што се случило!

Емина со помалиот син летува во Бодрум...

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал пред една недела се ожени со својата девојка Мелис Сутсуруп, а сега заминаа на меден месец.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Она што изненади многумина е тоа што популарниот пејач и неговата избраничка решиле да го поминат медениот месец во Бодрум, каде Емина со помалиот син деновиве летува.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Откако се разведе од српската ѕвезда, турскиот пејач набрзо стапи во врска со сегашната сопруга, а минатата година ја запроси.

Фото Инстаграм/Мустафа Сандал

Емина не зборуваше многу за разделбата со пејачот, иако призна дека и било многу тешко. Затоа и не е чудно што се изненадила кога дознала дека Мустафа пристигнал во Бодрум каде таа во тој момент летувала.

фото инстаграм/Мустафа Сандал

Според турските медиуми, Сандал и неговата сопруга пристигнале во ова одморалиште на меден месец, знаејќи дека таа е таму со еден од нивните синови. Сепак, тие не престојувале во ист хотел, туку според изворот, за малку ќе се сретнале во еден ресторан.

Фото Инстаграм/Мелиса Сутсуруп

Имено, Емина таму вечерала со својот наследник, а само десет минути по нејзиното заминување пристигнале Мустафа и Мелис.

Фото Инстаграм/Мелиса Сутсуруп

Присутните гости биле шокирани, а многумина коментирале дека би било интересно да се видат на истото место по разводот и судскиот процес во кој таа го тужи за неплаќање алиментација.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Да потсетиме, Мустафа и Мелис се венчаа на почетокот на јуни во Рим во турската амбасада, а минатата недела имаа прослава во луксузен хотел во Мармарис.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Дводневната прослава зрачеше со луксуз, елеганција и љубов. Откако го изговорија судбоносното „да“ во Рим, Мустафа Сандал и неговата свршеница Мелис Сутсуруп повторно разменија завети на раскошната свадбена церемонија во Мармарис.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Прославата беше резервирана за членовите на семејството и избраните пријатели.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Невестата блескаше во едноставна бела венчаница, додека младоженецот се одлучи за сив костум. Младенците цело време беа расположени, играа и не ја симнуваа насмевката од лицето.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Она што многумина забележаа е чудниот изглед на Мустафа Сандал.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Имено, невестата блесна и ги собра сите комплименти за изгледот и венчаницата, но сепак Мустафа го украде шоуто. Како што пишуваат турските медиуми, пејачот непосредно пред венчавката направил естетска корекција.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

– Отокот на лицето на Мустафа Сандал ја одбележа венчавката. Тој го привлече вниманието со промената, а сите зборуваат за тоа како отишол на естетска операција или ботокс. Многумина мислат дека Мустафа непосредно пред свадбата отишол да си ги избрише брчките, за приближно да личи на својата 19-години помлада сопруга. Но, не успеал бидејќи бил отечен – пишуваат турските медиуми.
Брачниот пар на гостите им обезбедил превоз и сместување, а секоја вечер имаа заеднички активности со гостите. Дека се поминало совршено покажуваат нивните фотографии на Инстаграм, а изгледа дека младенците навистина уживале во својот посебен ден.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Парот на свадбата пристигна во розов автомобил за голф терен. Мелиса за овој важен ден избра елегантна бела венчаница, додека Мустафа се одлучи за сив костум.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Свадбата се одржа во прекрасната градина на хотелот Мармарис, кој беше специјално уреден за таа прилика. Покрај украсните светилки, свеќи, цвеќиња, на плажата беа поставени и две фигури во форма на М, што е почетната буква од нивните имиња.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

-Разводот е приватен семеен земјотрес и никој не треба да ужива во деталите. Најтешко ми е што не можам да ги заштитам своите деца од тоа, а чувствувам дека тоа е голема неправда и недостаток на работа што ја обожавам – рече Емина по разводот од Мустафа.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

-Јас сум мајка, затоа никогаш не сум осамена. Што се однесува до мажите, јас секогаш ќе го отворам срцето за вистинската љубов, но пред се знам да уживам со себе и со моите деца – изјави Емина.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

– Јаман е бестрашен, силен и брз, како што вели и неговото име. Јаман на турски значи силен. Јавуз, пак, е внимателен и вистинска уметничка душа, но како што вели и неговото име – може да биде многу одлучен. Кога на таа разлика меѓу нив ќе го додадете и пубертетот – јасно ви е дека секогаш сме среќни! Шегата на страна, моите момци неописливо ме исполнуваат и уживам во секој момент со нив. Секој ден откривам нешто ново – талент, особина, акција, реакција – и сум воодушевена! Јас сум многу горда мајка, најмногу поради нивната скромност и посветеност на семејството.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Емина и Мустафа откако се разведоа имаа голем број на несогласувања, па дури во една прилика се најдоа и на суд поради вредниот имот кој го поседуваа за време на брак.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Како што пренесува „Информер“, поранешните сопружници најголемата битка ја водат околу вилата на Босфор вредна 16 милиони евра и студијата кои ги купиле за четири милиони евра.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close