Кафе муабет

Мустафа Сандал предмет на потсмев: Пејачот пред венчавката отишол на ботокс за да изгледа помладо покрај 19-години помладата сопруга- го сменил личниот опис

Сакал да ги сокрие брчките...

Синовите на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал открија што мислат за нивната маќеа.

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

Мустафа Сандал и Мелис Сутсуруп викендов ја прославија својата венчавка со пријателите и семејството во луксузното одморалиште Мармарис.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Дводневната прослава зрачеше со луксуз, елеганција и љубов, а сепак синовите на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал не присуствуваа на големиот ден на нивниот татко.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Имено, на прославата на нивниот татко присуствувал само помалиот син па многумина го протолкуваа тој гест дека постариот син не е воодушевен од нивната маќеа.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Имено, додека нивниот татко го прославуваше овој значаен ден, тој бил на семејна дружба со семејството Јаховиќ.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Нивната мајка Емина се потрудила да му го олесни овој момент, што очигледно не му било лесно па ги собрала сите членови на семејството на кратка викенд пауза.

фото инстаграм/Емина Јаховиќ
фото инстаграм/Емина Јаховиќ

Откако го изговорија судбоносното „да“ во Рим, Мустафа Сандал и неговата свршеница Мелис Сутсуруп повторно разменија завети на раскошната свадбена церемонија во Мармарис.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HELLO! Magazin (@hellomagazinsrbija)

Прославата беше резервирана за членовите на семејството и избраните пријатели.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Невестата блескаше во едноставна бела венчаница, додека младоженецот се одлучи за сив костум. Младенците цело време беа расположени, играа и не ја симнуваа насмевката од лицето.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Судејќи по првите фотографии, на церемонијата присуствуваше и помалиот син на Мустафа од бракот со Емина Јаховиќ, Јавуз.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Она што многумина забележаа е чудниот изглед на Мустафа Сандал.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Имено, невестата блесна и ги собра сите комплименти за изгледот и венчаницата, но сепак Мустафа го украде шоуто. Како што пишуваат турските медиуми, пејачот непосредно пред венчавката направил естетска корекција.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

– Отокот на лицето на Мустафа Сандал ја одбележа венчавката. Тој го привлече вниманието со промената, а сите зборуваат за тоа како отишол на естетска операција или ботокс. Многумина мислат дека Мустафа непосредно пред свадбата отишол да си ги избрише брчките, за приближно да личи на својата 19-години помлада сопруга. Но, не успеал бидејќи бил отечен – пишуваат турските медиуми.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Брачниот пар на гостите им обезбедил превоз и сместување, а секоја вечер имаа заеднички активности со гостите. Дека се поминало совршено покажуваат нивните фотографии на Инстаграм, а изгледа дека младенците навистина уживале во својот посебен ден.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Парот на свадбата пристигна во розов автомобил за голф терен. Мелиса за овој важен ден избра елегантна бела венчаница, додека Мустафа се одлучи за сив костум.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Свадбата се одржа во прекрасната градина на хотелот Мармарис, кој беше специјално уреден за таа прилика. Покрај украсните светилки, свеќи, цвеќиња, на плажата беа поставени и две фигури во форма на М, што е почетната буква од нивните имиња.

Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп
Фото Инстаграм/ Мелис Сутсуруп

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close