Дом и семејство

МОЖЕЛА ДА ОСТАНЕ БЕЗ СИНОТ: Откриена голема тајна за старателството на Сузана Јовановиќ над Даниел- минувала низ пекол а потоа Саша Поповиќ променил се

Денес Даниел е среќно оженет...

Сузана Јовановиќ на 17-годишна возраст, се омажи за својот прв сопруг, хармоникаш, на кого му роди син Даниел, на 18-годишна возраст.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Сепак, оваа љубов не траеше, па Сузана се разведе само по седум месеци отккао се породи и се врати во семејната куќа.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

За време на овој краток брак, таа го роди синот Даниел, на кого нејзиниот втор сопруг Саша Поповиќ секогаш му беше како татко.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Сузана и Саша ги пораснаа своите деца на вистински пат, а пејачката имаше среќа да се сретне со Поповиќ, кој го прифати Даниел како свое дете.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па затоа и не знаеше што се случува. Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот. Ја имавме таа среќа, или несреќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син. Од друга страна, Даниел исто така не праша никогаш за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Саша- рече во една прилика Сузана за „Стил магазин“.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

– Зборот очув звучи навистина застрашувачки, но во нашата семејна ситуација атмосферата е сосема поинаква. Сале има кажано за Даниел безброј пати дури и во негово присуство дека го чувствува како роден син.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

-“Како да е тој мој син, жал ми е што не сум неговиот вистински татко”. Тој е многу горд на него и работат заедно во студиото. Ако еден маж може да ве” купи ” во животот, тогаш тоа е кога тој ќе го прифати твоето дете од неговиот прв брак. Тоа беше подобро и од тоа да добиев седмица на лото. Тој воопшто не ги дели Александра и Даниел. Обајцата се наши деца.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

Даниел беше нејзиниот свет од првиот ден, а борбата за старателство над него изгледаше вака.

фото архива

Кога Сузана Јовановиќ го запознала својот сегашен сопруг Саша Поповиќ, таа веќе го имала синот Даниел, за чиј татко никогаш не зборувала во јавност. Синот на Сузана Јовановиќ набрзо добил неверојатна татковска љубов од Саша Поповиќ, а денес Саша го смета за татко.

фото Архива

Сепак, борбата за старателството над нејзиниот син не поминала мазно, открива за „Свет“ Љиљана Јевремовиќ, поранешната љубовница на Драган Којиќ Кеба.

– Еднаш и помогнав на Сузана да го добие старателството над синот Даниел – вели таа за „Свет“, додавајќи дека за возврат своевремено добила некаква блокада од „Гранд“, бидејќи бројни колеги од музичката индустрија во таа прилика го поддржале Кеба за време на нивното судење за докажување татковство над нивната заедничка ќерка Ина.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

 

– Бев една од најдобрите пријателки на директорот на Центарот за социјална работа во Смедерево, каде Сузана се бореше за старателство над синот Даниел. Поранешниот сопруг сакаше да и го земе детето и социјалните работници рекоа дека е подобро тој да го чува детето бидејќи Сузана е пејачка, но јас застанав зад неа и многу и помогнав. Кога Даниел беше доделен на Сузана, пријателот ми рече дека тоа е благодарение на мене.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Синот на Сузана Јовановиќ сепак и припаднал на мајка му и со неа и Саша изградил среќен живот.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Денеска е среќно оженет, а мајка му се трудела никогаш да не му недостига љубов и поддршка во животот.

ФОТО Story.rs

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close