Кафе муабет

Можат да и подзавидат многу девојки: Лејла Рамковска во бикини го освои Инстаграм- сподели фотографии од Занзибар и ги “запали” социјалните мрежи

Моментално се релаксира на оваа егзотична дестинација...

Јога инструкторката Лејла Рамковска моментално ужива во Занзибар од каде со своите следбеници сподели низа фотографии.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Дека Лејла ужива во авантурите и истражувањето на ова егзотично место говорат и фотографиите кои ги споделува на својот Инстаграм профил.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Таа деновиве одлично се забавува а освен што се релаксира во водите на Индискиот Океан, Лејла ужива и во прошетките и дружбата со тамошните жители.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

На фотографиите кои ги сподели може да се забележи дека и годи оваа дружба, судејќи по насмевката која не ја трга од лицето.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Лејла го искористи топлото време и покрај опуштањето на плажа, реши и да направи неколку јога пози, а нејзините следбеници на Инстаграм се воодушевени како од нејзината еластичност, така и од фактот што позираше во бикини и го покажа своето совршено тело.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Одлично и прилегаат долгите песочни плажи и тиркизната вода.

фото инстаграм/Лејла Рамковка
фото инстаграм/Лејла Рамковка

Во едно интервју за нашиот портал, Лејла истакна дека јогата за неа го претставува мирот.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

-Искрено, можам многу да зборувам на оваа тема, меѓутоа првиот збор што ми паѓа на памет, што за мене претставува јогата е мирот. Второ е љубов и сочуство кон самите себе. Бенефитот е генерално подобрување на психо-физичката состојба во секое поле.

фото инстаграм/Лејла Рамковка
фото инстаграм/Лејла Рамковка
фото инстаграм/Лејла Рамковка

-Се чувствувам како да сум се уште на почеток меѓутоа уживам во секој стадиум и постојано учам нешто ново. Од почетно ниво, со самото тоа што се чувствуваме подобро, немаме болки на вратот и грбот… Постигнуваме баланс помеѓу силата и флексибилноста. Со тренинг на нашиот ум и тело стекнуваме целосно присуство на свесноста, а со тоа и самодоверба и верба. И тоа на крај придонесува да имаме подобро здравје, но и подобар надворешен изглед, секако, бидејќи нашето чувство и смиреност одвнатре се манифестира и рефлектира и надвор.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Некогаш лесно им подлегнувала на неуспесите, лесно се откажувала, но одлучила целосно да го промени својот начин на живот.

Една од „главите“ на некогашната А1 телевизија беше и Лејла Рамковска, ќерка на сопственикот Велија Рамковски. Таа по затварањето на телевизијата се посвети на сосема поинаква професија со која се занимава и ден денес.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Лејла Рамковска е една од најпознатите инструктори по Аштанга јога во Македонија.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

До нејзината 30-та година никогаш претходно не вежбала, но забележала дека нема ниту сила ниту пак е флексибилна. Почнала со едноставни движења и пози, а до овој стадиум до кој е сега дошла полека со текот на времето.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Упорноста и постојаноста за неа се клучни во ова работа.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Вистински начин да пробате да го смирите духот на своето тело е да почнете да практикувате јога.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Скромна, смирена, не многу зборлеста, Лејла не сака да се експонира во јавноста, единствено ја промовира својата професија.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Речиси 10 години беше во брак во бизнисменот Сефер Цановски со кој има и две деца. Но, на нејзиното тело може да позавидат многу девојки.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Лејла тргна по својот пат и доста напредуваше во професијата која за неа живот начин. Токму јогата ја има извлечено во најтешките моменти.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

За неа јогата прво претставува мир, потоа љубов и сочувство кон себеси.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Јогата ни дава виталност и енергија, поголема сила, стекнување флексибилност што значи младост, тонирани мускули, а ни обезбедува и заштита од повреди. И тоа се само дел од бенефитите од вежбањето, вели Рамковска.

фото инстаграм/Лејла Рамковка

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close