Кафе муабет

Модни парчиња во кои ќе изгледате тренди и неодоливо: Најдобро облечените жени ги знаат овие трикови

Неколку совети за следната сезона...

Започнува новата сезона пролет-лето а ние имаме неколку совети како да изгледате модерно и тренди во секоја прилика.

фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette

Иако времето е променливо па многумина се решаваат во текот на денот да носат полесна облека, сепак во попладневните часови доаѓа до заладување па со себе мора да имате соодветно палто или јакна.

фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette

Преодните палта како тренч мантили, лесни кожени јакни повторно се одговор на комплицираното прашање: „Што да облечам денес?“ Основните парчиња кои лесно се комбинираат на многу начини се подеднакво важни.

фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette

 

фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette

Исто така, хеланките во стил на панталони се дел од овогодинешниот пролетен тренд – стилизирајте ги со кое било од парчињата споменати погоре и очекувајте комплименти за совршената комбинација.

фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette

Практичен дневен фустан, или кошула со панталони, е секогаш добар избор. Искомбинирајте со чизми до колена за вечерно излегување или со модерни патики за дневен изглед.

фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette

Дизајнирањето на вашата модерна пролетна гардероба никогаш не било полесно – ниту изгледало постилски – со овие задолжителни парчиња кои мора да ги имате во вашата гардероба.

фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette
фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette
фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette
фото принтскрин инстаграм/ le.petit.colette
фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette
фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette
фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette
фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette
фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette
фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette
фото принтскрин инстаграм/
le.petit.colette

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close